Rugsėjo 30 d.

Lietuvių kuriamos inovacijos pristatytos viename didžiausių pasaulyje startuolių festivalių „Slush“

2019-01-02 16:50 Dalintis:

Gruodžio mėnesį Suomijos sostinėje Helsinkyje į vieną didžiausių pasaulyje startuolių renginių „Slush“  vyko konkurso būdu atrinktų 14 inovatyvių įmonių iš Lietuvos.

Mokslo, inovacijų  ir technologijų  agentūra (MITA) jau 3 kartą pakvietė verslą dalyvauti šiame įspūdingame  festivalyje. Lietuvos inovacijų kūrėjai stebino užsienio partnerius ir  investuotojus kuriamais produktais, užmezgė naudingų partnerysčių  ateities projektams.

Dalyviai dalinasi teigiamais įspūdžiais  ir tolimesniais ateities planais. Vizito į Suomiją rezultatas – daugiau  kaip 100 užmegztų naujų kontaktų, 80 verslo susitikimų, 14 pristatytų  naujų produktų: nuo finansinių technologijų, dirbtinio intelekto, daiktų  interneto sprendimų iki transporto ir apšvietimo produktų.

Abipusę naudą tiek iš startuolio, tiek  iš investuotojo perspektyvos atskleidžia „Accelerator One“ direktorius  Giedrius Muckus. „Tai labai naudingas renginys. Startuoliams suteikiama  puiki galimybė susirasti partnerius ir investuotojus, kurių atvyksta  daugiau nei 1 tūkstantis. Investuotojai turi galimybę atrasti didelį  potencialą investicijoms turinčius startuolius, nes vien registruotų  startuolių dalyvavo virš 3 tūkstančių. Be to,  mūsų šalies ekosistemos  dalyviai turi progą pakviesti užsienio startuolius atvykti ar kurti  padalinius Lietuvoje ir išbandyti jų idėjas mūsų rinkoje“, –  sako G.  Muckus.

Dėmesys finansinės technologijoms

Renginio metu vyko Lietuvos investicinės ekosistemos bei Lietuvos finansinių technologijų („Fintech“) startuolių pristatymas.

Anot „Baltic Sandbox“ įkūrėjo Andriaus  Milinavičiaus, neįmanoma paminėti visko, ką jų atstovaujama komanda  pasiekė per vienos iš didžiausių Šiaurės šalyse konferencijos metu.

„Trys pilnos dienos 1:1 susitikimų su  investicinių fondų ir kitų šalių įmonių atstovais, daugiau nei 16  paralelinių renginių ir mūsų „5 Secrets from Lithuanian Fintech World“  renginys, kurį suorganizavome kartu su „Investuok Lietuvoje“ ir Finansų  ministerija.  Septyni „Baltic Sandbox“ startuoliai turėjo galimybę  pristatyti savo idėjas daugiau nei 40 investuotojų bei atrasti daugiau  vertingų galimybių. Esame dėkingi MITAI už jų paramą“, – pasakojo A.  Milinavičius.

„Į renginį vykau su pagrindiniu tikslu –  pritraukti kokybiškų IT produktų į Aciety platformą. Tai buvo  tikslingiausia konferencija, kurioje esu dalyvavęs iki šiol. Beveik  kiekvienas pakalbintas atsitiktinis dalyvis paaiškėjo, jog gali tapti  potencialiu užsakovu programavimo paslaugoms arba atstovaujantis  produktą, kurį norėtume turėti savo platformoje. Potencialių klientų ar  partnerių sutikau jau lėktuve, kabindamas paltą drabužinėje, pietaudamas  ar keliaudamas atgal į viešbutį. Man asmeniškai tai yra kol kas  geriausia konferencija Europoje“, - pasakojo „Aciety“ atstovas Aismantas  Bulanavičius, kuriantis programinės įrangos kūrėjų ir užsakovų  platformą, pagrįstą „blockchain“ ir dirbtinio intelekto technologija. 

Efektyvus kelias naujoms partnerytėms

Ši konferencija dalyviams suteikia  didelę pridėtinę vertę, nes organizuojami B2B susitikimai, dėl kurių  veržiasi startuoliai iš viso pasaulio.

Kaip apibūdina kompanijos „Innospark“  atstovė Aistė Žalaitė, „Slush 2018  –  tai kelias dienas dūzgiantis  avilys, kuriame savo srities geriausieji dalinasi patirtimi, o  sklandančios idėjos ieško bendraminčių bei investuotojų“. Kompanija  vysto šviesos platformą-staliuką su cirkadiniu apšvietimu ir  bendradarbiauja su mokslo partneriais.

Įmonės „7 Sprints“ (Tasker) direktorius  Arūnas Eitutis sako, kad jį išties nustebino susitikimų platformos  („matchmaking“) įrankio efektyvumas, erdvės planavimas ir  organizuotumas.  „Mums buvo sklandžiai suorganizuoti net šeši  susitikimai po 30 min. su žinomiausiais Skandinavijos ir Baltijos šalių  investuotojais per vieną dieną!“, - pasakojo jis.

Jam pritaria ir startuolio „Special App“  įkūrėjas ir vadovas Donatas Bubinas, kuris patenkintas rezultatais.  „Čia ne tik susipažinome su naujomis skaitmeninės rinkodaros  technologijomis bei ateities galimybėmis išmaniuose telefonuose, bet ir  radome puikius partnerius iš Suomijos, Olandijos bei kitų šalių, su  kurių pagalba šias naujienas įdiegsime savo kuriamuose sprendimuose“,  –   patirtimi dalinosi D. Bubinas. Įmonę vysto mobilią vartotojų įtraukimo  platformą „Special“.

Dalyvavusieji pirmą kartą turi išties ką  prisiminti. „Tai buvo mano pirmasis vizitas ir aš buvau labai sužavėtas  dėl jo masto, ypač kontaktų užmezgimo prasme. Festivalio organizatoriai  turi puikią partnerių paieškos platformą, kuri padeda rasti  investuotojus ir lengvai suderinti susitikimus. Taip pat turėjau puikią  galimybę pristatyti savo startuolį „Baltic Sandbox“ organizuotame  renginyje, kuriame daugybė investuotojų sužinojo apie Lietuvos  technologijų ekosistemą“, –  sako „Facilitas LT“ direktorius Renat  Semyonov Buga, vystantis tarpbankinę sistemą.

Startuoliai džiaugiasi užmegztais  kontaktais Skandinavijos šalyse.  „Esame labai patenkinti „Slush“  renginiu. Užmezgėme naujus kontaktus su potencialias Amberlo sprendimo  platintojais Skandinavijos šalyse, technologiniais partneriais bei  investuotojais. MITA suteikta parama padengė dalį dalyvavimo renginyje  kaštų ir padėjo priimti sprendimą dėl dalyvavimo renginyje“, – pasakojo  „Amea Solutions“ (Amberlo) atstovas Aidas Kavaliauskas, kuriantis  inovatyvų sprendimą advokatų veiklai vystyti.

Jauni verslai taip pat įgavo patirties  prisistatyti užsienio partneriams. „Amet Solutions“  direktorius Julius  Dargis sako, kad ViaCorex komanda džiaugiasi turėjusi galimybę dalyvauti  viename didžiausių renginių Europoje ir užmegzti naudingų kontaktų su  užsienio investuotojais, galimais partneriais bei pristatyti savo veiklą  scenoje tarptautinei auditorijai. Kompanija kuria verslo  bendradarbiavimo platformą.

Numatyti tolimesni planai

Įmonės „Nbranded“ atstovė Kamilė  Jokubaitė pasakojo, jog renginys buvo įspūdingas, tačiau juokavo, kad  pranešimų pasiklausyti taip ir nepavyko, kadangi abi dienas ji praleido  susitikimų zonoje. „Konferencijos metu turėjome aiškų tikslą –  išsiaiškinti naujai kuriamo produkto rinkos potencialą. Džiaugiamės, jog  partneriai bei galimi investuotojai produktą sutiko itin palankiai.  Šiuo metu kartu su MITA kalbame apie galimybę teikti tolimesnius  projektus jo vystymui“, – sako K. Jokubaitė. Kompanija renginyje  pristatė dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią sistemą „True Insight“,  leidžiančią vertinti vartotojų dėmesį.

Bendrovės „Elektros tiekimo sprendimai“  steigėjas Simonas Kukšas sako, kad dvi dienos praleistos viename iš  didžiausių startuolių renginių pasaulyje „Slush“ padėjo praplėsti  kontaktų sąrašą, atrasti naujų galimybių ir įgauti patirties, kuri bus  naudojama toliau plėtojant projektą. Kompanija kuria elektromobilių  pakrovimo ir pamokėjimo platformą „blockchain“ technologijos pagalba.

„Stengiamės Lietuvos startuoliams  suteikti daugiau galimybių vykti į tokio lygio renginius kaip inovacijų  festivalis „Slush“, nes tokie renginiai padeda įmonėms sėkmingai augti  ir vystyti pasaulinio lygio produktus“, – sako MITA startuolių  akceleravimo programų koordinatorė Viktorija Bražiūnaitė.

Festivalyje dalyvavo MB „Elektromobilių  tiekimo sprendimai“, UAB „Aciety“, MB „Nbranded“, MB „Velvetas“, UAB  „Gasefis“,UAB  „Inovatyvi medicina“, UAB „Innospark“, UAB „7 Sprints“,  UAB „Zivė“, UAB „ACCELERATOR ONE“, UAB „AMEA Business Solutions“, UAB  „Amet Solutions“, UAB „Facilitas LT“, UAB „Baltic Sandbox“.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location