Balandžio 26 d.

Lietuvių antivirusinė programa medžioja kenkėjus amerikiečių namų kompiuteriuose

2019-01-18 16:50 Dalintis:

Per porą metų daugiau nei 2 mln. klientų, kuriems rūpi kibernetinis saugumas, išbandė kauniečių sukurtą sprendimą savo duomenims apsaugoti. Tokią antivirusinę programą išvystė Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi technologijų startuolio „Wiper  Software“ komanda, kuriai savo kibernetinį saugumą patiki „Windows“ programinės įrangos vartotojai, daugiausia iš JAV, didžiųjų Pietų  Amerikos valstybių ir Europos.

„Programai naudojami algoritmai nesiremia tradicijomis. Kurdami produktą stengėmės eiti kitu keliu, nei didžiausi konkurentai: sumažinome funkcionalumo kiekį iki minimumo, kad vartotojams būtų paprasčiau suprasti ir kontroliuoti savo virtualių duomenų apsaugą bei lengviau įsilietume į kibernetinio saugumo aplinką. Dabar jau kliše tapęs dirbtinio intelekto integravimas, kurį didieji konkurentai tik pradeda naudoti, pas mus pradėtas diegti iš pradžių“, – sako „Wiper Software“ komandos vadovas Romualdas Cukuras.

Dideli antivirusinių programų gamintojai yra dažnai susitelkę tik į  plačiai paplitusias kenkėjiškas programas, kurios yra užkrėtusios daugiau kaip tūkstantį kompiuterių. Kūrėjai sako, kad kitaip nei populiarios antivirusinės programos, „WiperSoft“ padeda greitai susitvarkyti ir su mažiausiomis kenkėjiškų programų infekcijomis, kai virusas tik pradeda plisti.

Šiuo metu kenkėjiškas programas iššluojanti programa yra skirta tik  namų vartotojams. Kitąmet Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūręs lietuvių startuolis siūlys saugumo paketą verslui: tiek šalies, tiek užsienio įmonėms. Nors pastaruoju metu siekiama užtikrinti, kad pati  operacinė sistema būtų pajėgi apsiginti nuo visų gresiančių pavojų, tačiau daugumai žmonių antivirusinės programos išlieka pagrindinis įrankis gintis prieš tykančius pavojus.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location