Kovo 28 d.

„Lietuviškų inovacijų gidas”: jau rytoj jame gali būti tavo inovacija

2019-07-26 16:50 Dalintis:

Kviečiame susipažinti su antruoju šiais metais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) parengtu leidiniu „Lietuviškų inovacijų gidas“. Kaip ir pirmasis, šis pristato lietuvių sukurtas perspektyvias inovacijas. Leidinio pradžioje pateikiami įdomūs faktai apie startuolių ekosistemą. Ar žinojote, jog šiandien Lietuvoje egzistuoja daugiau nei 500  startuolių, o per 2018 metus jie pritraukė daugiau nei 60 mln. eurų investicijų? Startuoliai dažnai vadinami inovacijų varikliu. Jie į problemas žvelgia kūrybiškai ieškodami naujų būdų joms spręsti. Startuolių sugalvoti sprendimai tampa inovatyviais produktais arba paslaugomis.

Taigi šiame leidinyje rasite daugiau nei 20 šiandienių išradimų, be kurių dažnas jau nebeįsivaizduojame savo kasdienybės. Inovacijų spektras platus –  nuo maisto iki unikalių medicinos sprendimų. Pavyzdžiui, inovatoriai iš įmonės „SoTU soTU“, gamina vaisių, uogų ir daržovių miltelius. Milteliai praturtinti natūraliais vitaminais ir mineralais, kurių dozė gaminyje yra koncentruota, todėl užtenka vos 1 ar 2 šaukštelių visos dienos vitaminų dozei. Kiti kūrėjai iš bendrovės „Mėlynė“ gamina augalinių baltymų kokteilius. Mokslininkų nustatyta, jog augaliniai baltymai įsisavinami geriau ir lengviau nei gyvuliniai baltymai.

Toliau versdami puslapius susipažinsite su nauja „Ooniq“ draudimo platforma, paremta blokų grandinės technologija. Platforma veikia bendruomenės principu. Narių suneštos lėšos žalai kompensuoti, kaupiamos bendruomenės fonde, o patyrus nuostolį –  kartu sprendžiama dėl žalos atlyginimo.

Taip pat leidinyje rasite net keletą inovatorių, kuriuos kurti naujus produktus įkvėpė minimalizmo ir ekologijos idėjos. Pavyzdžiui, kietąjį šampūną, gaminamą nenaudojant plastiko nei sudėtyje, nei pakuotėje pristato kūrėjai iš įmonės „SOLIDU“. Arba modulinių basučių kūrėjai – Vismantas Kateckas ir Rasa Pekarskaitė. Jų kuriamo apavo elementus galima keisti tarpusavyje, taip sukuriant daugiau nei 20 skirtingų basučių derinių.

Leidinyje pristatomos ir inovacijos, taikomos sveikatos ir medicinos srityje, jos aktualios ne tik gydytojų, bet ir pacientų bei jų artimųjų bendruomenėms. Inovatoriai „Voicescreen“ siūlo mobiliosios programėlės pagalba nusistatyti galimus balso sutrikimus, kurie gali būti įvairių gerklų ligų išraiška. Programėlė ne tik nustato sutrikimus, bet ir nukreipia pacientą pas gydytoją.

Kiti inovatoriai iš įmonės „Fortivitum“ meta iššūkį vitaminų tabletėms. Jų kuriami purškiami vitaminai sukurti bendradarbiaujant su mokslininkais. Siekiant maksimalaus vitamino įsisavinimo buvo pasirinkta purškimo technologija, kuri garantuoja 93% įsisavinimą per burnos gleivinę.

Be abejo, tai – tik nedidelė inovacijų, itin išsamiai aprašomų „Lietuviškų inovacijų gide“, dalis. Su visomis inovacijomis susipažinsite perskaitę visa leidinį.

Leidinio pabaigoje rasite informaciją apie įstaigas ir institucijas, kurios siūlo pagalbą tiek inovatyviems startuoliams, tiek jau keliasdešimt metų gyvuojančioms įmonėms, o taip pat informaciją apie populiariausias MITA priemones: „Inočekius“, „Inostartą“, „Inopatentą“, partnerių paieškos vizitus.

Galiausiai, paskutiniame leidinio puslapyje, „Inovacijų labirinte“, ieškodami žodžių raidžių užduotyje pasitikrinsite, kaip pavyko įsisavinti informaciją apie inovacijas.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location