Birželio 22 d.

Lietuviško dizaino technologijų kūrėjai partnerių ieškos tarptautinėje erdvėje

2018-12-21 14:45 Dalintis:

Inovatyvios tekstilės klasterį „Innotekstil“ koordinuojanti įmonė UAB  „Contact LT“, pagal priemonę „InoConnect“, su Lietuvos verslo paramos  agentūra pasirašė projekto „Partnerių paieška Europos įmonių tinklo  renginiuose tarptautinėms MTEP iniciatyvoms, kuriant ir vystant  inovatyvias dizaino technologijas“ sutartį.

Projekto įgyvendinimui skirtas 9,8 tūkst. Eur. finansavimas iš Europos  regioninės plėtros fondo lėšų, o bendra išlaidų suma siekia – 19,6  tūkst. Eur.

Įgyvendinamo projekto tikslas –  plėtoti tarptautinę partnerystę ir  tinklaveiką, per Europos įmonių tinklą (toliau – EĮT), ieškant galimybių  dalyvauti tarptautinėse Europos sąjungos Mokslinių tyrimų,  eksperimentinės plėtros ir inovacijų (toliau – MTEPI) iniciatyvose. Tad  dalyvaujant tarptautiniuose renginiuose bus siekiama užmegzti ryšius su  tarptautiniais partneriais: mokslo ir studijų institucijomis, įmonėmis,  mokslo ir technologijų parkais, kurie plėtoja MTEPI veiklas, susijusias  su prototipų kūrimo technologijomis, dizaino technologijomis, prototipų  kūrimo sistemomis ar dirbančiais su dizaino produktų kūrimo sistemomis.

Projekto įgyvendinimo metu įmonė jau dalyvavo renginiuose: Vienoje  vyksiančiame „INDustrial TECHnologies 2018 - Innovative industries for  smart growth“, Latvijoje - „Brokarege event during 4th Lingerie Industry  Forum in Liepaja“ bei artimiausiu metu planuoja dalyvauti ir kituose  tarptautiniuose MTEPI veiklos iniciatyvų renginiuose. Būtent šių vizitų  metu UAB „Contact LT“ planuoja susitikti su potencialiais partneriais:  mokslo įstaigomis, įmonėmis ar klasteriais veikiančiais ir turinčiais  kompetencijos prototipų ir produktų dizaino kūrimo ir tobulinimo  srityse. Iš viso, ieškodama bendradarbiavimo galimybių, įmonė aplankys 6  panašaus pobūdžio renginiuose.

,,Visas pasaulis juda inovatyvių sprendimų link. Šio projekto pagalba  tikimasi ne tik surasti tarptautinius partnerius, bet ir sužinoti gerąją  kitų šalių praktiką bei panaudoti ją mūsų šalies tekstilės pramonės  konkurencingumui stiprinti. Be naujausių inovacijų ši pramonės šaka gali  paprasčiausiai išnykti, kaip tai jau atsitiko kai kuriose Europos  šalyse,“ – teigia įmonės UAB „Contact LT“ direktorė Rima Ingstad.

Tikimasi, jog aktyvaus dalyvavimo renginiuose dėka pavyks pasiekti  numatytus tikslus ir su tarptautiniais partneriais pasirašyti nemažiau  kaip vieną susitarimą – teisiškai saistančią sutartį, kuri įpareigotų  pareiškėją ir tarptautinį partnerį kartu bendradarbiaujant teikti  paraiškas tarptautinėms MTEPI srities iniciatyvoms įgyvendinti.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location