Birželio 13 d.

Lietuviškas dirbtinio intelekto startuolis „Attention Insight“ pritraukė 200 tūkst. eur. investiciją

2019-06-06 07:52 Dalintis:

Dirbtinio intelekto platforma „Attention Insight“, skirta vartotojo dėmesio prognozavimui, sulaukė jungtinės investicijos. Lietuvos verslo angelų tinklas LitBAN ir rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas” į startuolį investavo po 50 tūkst. eurų, o rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital” prie investicijos prisidėjo 100 tūkst. eurų.

„Attention Insight“ sistema leidžia rinkodaros vadovams ir žiniasklaidos kanalams pažvelgti į dizainą vartotojo akimis. Rezultatų analizė suteikia įžvalgų apie vartotojo dėmesio pasiskirstymą, pastebėtus ir nepamatytus dizaino objektus bei padeda priimti objektyvius sprendimus. Platforma naudoja „gilaus mokymosi“ (angl. deep learning) technologiją ir akių judesių tyrimų duomenis.

Su startuolio komanda investuotojai susipažino LitBAN organizuotų mokymų „Event Fund Training Program“ metu. Kartu su „Attention Insight“ galimybę gauti jungtinę investiciją turėjo daugiau nei 50 startuolių, geriausiai pasirodžiusių renginio „Startup Fair. Growth 2018“ konkurse „Pitch Battle“.

Pasak „Attention Insight“ įkūrėjų, jungtinės investicijos pritraukimas paspartins produkto įvedimą į pirmąsias tikslines rinkas.

„Šiuo metu aktyviai pristatome produktą Vokietijoje ir Šiaurės šalyse. Dirbtinio intelekto sprendimai sulaukia didelio susidomėjimo tiek iš potencialių klientų, tiek iš investicinių fondų. Ši investicija leis užbaigti SAAS platformos (ang. Software as a service) kūrimo etapą ir pristatyti pirmąjį produktą, skirtą įvertinti interneto puslapių vizualinės medžiagos efektyvumą“, – džiaugiasi „Attention Insight“ bendraįkūrėja Kamilė Jokubaitė.

Komanda sėkmingai žengia pirmuosius žingsnius Vokietijos rinkoje, pradėjo bendradarbiauti su nacionalinėmis televizijomis, naujienų portalais bei žiniasklaidos planavimo agentūromis. Šių metų pradžioje startuolis pritraukė 50 tūkst. eurų investiciją iš verslo akseleravimo programos „Next Media Accelerator“, remiamos Vokietijos žiniasklaidos kompanijų.

„Žiniasklaidos įmonės kasdien konkuruoja dėl vartotojų dėmesio su socialiniais tinklais. Naujienų portalams svarbu auginti pastovių skaitytojų skaičių ne tik pateikiant kokybišką turinį, bet ir vizualiai patraukliai jį atvaizduojant interneto puslapiuose. Norime gerinti vartotojų patirtį, todėl rinkai primename apie vartotojo dėmesio matavimą, kurio rezultatą dirbtinis intelektas nuo šiol leidžia prognozuoti.“, – pasakoja Kamilė Jokubaitė.

„Džiugu, kad „Open Circle Capital“ komanda, jau dirbusi su žvilgsnio sekimo įranga aviacijoje, gavo progą prisidėti prie ambicingos „Attention Insight“ misijos pritaikanti šią technologiją rinkodaros komunikacijoje“, – sako fondo „Open Circle Capital“ partneris Jens Damsgaard.

„LitBAN verslo angelų tinklas, vienijantis beveik 60 narių, ne tik investuoja į startuolius, bet ir suteikia vertingus kontaktus bei patarimus iš patyrusių Lietuvos ir užsienio verslininkų. Tikimės, kad jauni verslai kurdami inovacijas, kurs darbo vietas ar net naujas rinkas. Norime, kad ši investicija padėtų „Attention Insight“ pasiekti išsikeltus tikslus, pritraukti dar didesnę investiciją ir pereiti į kitą įmonės augimo etapą“, – sako LitBAN investuotoja Rita Sakus.

Investicija į „Attention Insight“ – ne pirmasis jungtinis šiais metais įgyvendintas LitBAN ir partnerių sandoris. Prieš kiek daugiau nei mėnesį 8-ių verslo angelų komanda vienijama LitBAN su KŪB „Koinvesticinis fondas“, viešuoju rizikos kapitalo fondu, finansuojamu iš INVEGOS fondo lėšų, investavo 435 tūkst. eurų į sparčiai augančią lietuvių įmonę „Interactio“.

Daugiau informacijos apie platformą:  https://www.attentioninsight.ai/ arba Darius@attentioninsight.ai

Apie LitBAN:

Lietuvos Verslo Angelų tinklas, kurį šiuo metu sudaro beveik 60 investuotojų, kviečia privačius investuotojus, verslus tapti tinklo nariais ir dalyvauti kasmėnesiniuose renginiuose bei siūlo mokymų programas, pagalbą teisiniais ir kitais investavimo klausimais. Daugiau informacijos:  https://www.litban.org

Apie rizikos kapitalo fondą „Open Circle Capital“:

„Open Circle Capital“, valdantis daugiau kaip 20 mln. Eur turtą, investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas siekia padėti startuoliams, įgyvendinantiems mokslo idėjas, tyrimus ar taikantiems technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms „Open Circle Capital“ ekspertai ne tik padeda identifikuoti komercinį potencialą turinčias inovatyvias technologijų idėjas, bet ir konsultuoja finansavimo klausimais, jas įgyvendinant. Pagrindinis fondo siekis – atrasti ir investuoti į verčiausius bei potencialiai sėkmingiausius Lietuvos technologijų kūrėjus, suteikiant pirmajam šuoliui ne tik reikalingo kapitalo, bet ir žinių.

Didžiulę investavimo patirtį turintys fondo partneriai vadovavo investuojant į beveik 100 technologijų įmonių, dalyvavo daugiau nei 80 technologijų perdavimo sandorių, 7 fondų valdyme ir yra pardavę verslą tokiems pasaulio milžinams, kaip „Saab“, „Eli Lilly“ ir t.t.

Fondas įkurtas, įgyvendinant Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“. 13,8 mln. Eur fondui skirta iš INVEGOS fondo.

Daugiau informacijos: www.opencirclecapital.lt

Apie „Koinvesticinį fondą“:

„Koinvesticinis fondas“, finansuojamas iš nacionalinio biudžeto ir Europos regioninės plėtros fondo, tikslas – vystyti Lietuvos rizikos kapitalo rinką, auginti naujus rizikos kapitalo rinkos dalyvius ir tokiu būdu suteikti platesnį kapitalo prieinamumą naujoms perspektyvioms Lietuvos įmonėms, turinčioms ribotas galimybes pasinaudoti bankų siūlomomis verslo finansavimo priemonėmis. „Koinvesticinis fondas“ kartu su privačiais investuotojais – rizikos kapitalo fondais, verslo angelų grupėmis – investuoja į startuolius bei verslo plėtrą vykdančias privačias Lietuvos įmones, teikia su šiomis investicijomis susijusias investicines ir finansines konsultacijas. Daugiau informacijos: https://www.koinvest.lt.

Šaltinis: Lietuvos Verslo Angelų tinklas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location