Balandžio 21 d.

Lietuvės studentės darbai – NASA konkurso „Project Mars“ finale

2018-10-24 07:45 Dalintis:

VDA Kauno fakulteto Grafinio  dizaino katedros absolventės Gabrielės Monginaitės bakalauro baigiamasis  darbas (vadovas lekt. Andrejus Repovas) pateko tarp NASA (National  Aeronautics and Space Administration) organizuoto konkurso „Project  Mars“ finalininkų.

„Project Mars“ konkurso tikslas –  vaizdinėmis priemonėmis propaguoti ir informuoti visuomenę apie NASA  rengiamos misijos į kaimyninę planetą – Marsą – tikslus ir siekius.  Marsas – nebe mokslinės fantastikos objektas, tai ne tolima ateitis, o  žmonijos realybė ir artimiausias žingsnis. Būtent tai perteikia  Gabrielės konkursui paruoštų penkių plakatų serija, iš kurių net du –  „Home Sweet Home“ ir „Picture of the Century“ – pateko tarp konkurso  finalininkų.

NASA organizuojamą „Project Mars“  konkursą studentė pasakoja pamačiusi  www.sciartex.net tinklalapyje,  kuris siekia suvienyti mokslą, technologijas ir meną. Pirmiausia  pagalvojo, kad galbūt tai būtų per didelis užmojis, tačiau, pasitarusi  su dėstytoju, nusprendė išbandyti save šios plakatų serijos kūrime.  Ieškant inspiracijų savo laiką skyrė fantastinių filmų peržiūroms,  literatūrai apie kosmosą, apie Marsą ir pan. Kurdama plakatų seriją  studentė užtruko apie 5 mėnesius.

„Project Mars“ konkurse iš viso dalyvavo  570 autorių. Pagrindinį prizą video kategorijoje komisija, kurioje  dirbo ir buvusi astronautė Nicole Stott bei filmo  „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ režisierius Garethas Edwardsas,  skyrė niujorkiečių Mayukho Goswami, Subigya Basneto and Divya‘os More  darbui „Rendezvous With Mars“. Geriausiu plakatu pripažintas Mičigane  (JAV) gyvenančios Adriannos Allen darbas „Mars is in Our DNA“. Būtent šioje kategorijoje į finalininkų sąrašą pateko ir G. Monginaitės darbai.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Parengta pagal VDA informaciją.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location