Liepos 02 d.

Lietuvai užtektų 5 investuotojų, kad taptų globaliu gyvybės mokslų centru

2019-01-09 14:45 Dalintis:

Jeigu Lietuvai pavyktų prisitraukti bent 5 stambius gyvybės mokslų  sektoriaus investicinius projektus, Lietuva taptų globalia šio  sektoriaus lydere, – teigia sausio 6–11 dienomis Jungtinėse Amerikos  Valstijose viešintis ir su tarptautinių gyvybės mokslų sektoriaus  bendrovių atstovais susitinkantis ekonomikos ir inovacijų ministras  Virginijus Sinkevičius.

„Lietuvos gyvybės mokslų sektorius kasmet auga po 20 proc. ir  didžiosios tarptautinės bendrovės tą pažangą mato. Visgi potencialo  augti Lietuva turi apsčiai ir mums užtektų dar bent 5 stambių  investuotojų, kad per ateinantį dešimtmetį taptumėme didžiausiu šios  industrijos centru pasaulyje. Ministerija yra parengusi gyvybės mokslų  sektoriaus vystymo strategiją, kaip sudaryti dar geresnes sąlygas  tokioms bendrovėms, tačiau tokie sektoriaus lyderiai kaip „ThermoFisher“  ar „Sicor Biotech“ ir kiti, investuodami naujuose regionuose, ne tik  kuria darbo vietas, bet ir ženkliai prisideda prie ekosistemos plėtros.  Taigi didelių investuotojų pritraukimas ne mažiau svarbus nei geresnių  sąlygų sudarymas jau Lietuvoje veikiančioms bendrovėms“, – teigia V.  Sinkevičius.

Ekonomikos ir inovacijų ministras dalyvaus San Franciske vykstančioje  37-ojoje metinėje „JP Morgan“ Gyvybės mokslų savaitėje ir susijusiuose  renginiuose bei susitiks su potencialiais investuotojais Lietuvos  gyvybės mokslų srityje.

Lietuva yra išsikėlusi tikslą, kad iki 2030 metų gyvybės mokslų  sektorius sudarytų 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto, o Lietuva  taptų globalia šio sektoriaus lydere. Šiuo metu šalies gyvybės mokslų  sektorius sukuria daugiau kaip 1 proc. BVP, tai yra 6 kartus viršija ES  vidurkį.

Gyvybės mokslų savaitė yra didžiausias ir svarbiausias gyvybės mokslų  ir medicininių technologijų srities renginys. Jame laukiama daugiau nei  400 bendrovių, 8 tūkstančių dalyvių ir investuotojų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 130 gyvybės mokslų bendrovių, o  daugiau nei 80 proc. šio sektoriaus produkcijos eksportuojama. Iš viso  Lietuvos gyvybės mokslų produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 100  valstybių.

Lietuvoje jau yra įsikūrusios tokios visame pasaulyje žinomos gyvybės  mokslų kompanijos kaip „Moog“, „Sicor/Teva Group“, „Thermofisher“,  „Holister“, „Intermedix“, „Intersurgical“.

Šaltinis: Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location