Liepos 23 d.

„Lazerininkų atlaiduose“ – šūsnys naujų idėjų ir bendradarbiavimo galimybių

2018-11-15 13:15 Dalintis:

Mokomieji lazeriai studentams ir moksleiviams – idėja, kurią Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas (FIMTP) parsivežė iš Miunchene vykusio renginio LASER World of PHOTONICS, dar kitaip žinomo kaip „lazerininkų atlaidai“.

„Susipažinome su įmone, gaminančia lazerius mokymuisi. Tai pakankamai nebrangios ir visai nepavojingos lazerinės sistemos, leidžiančios pamatyti, iš ko susideda lazeris, kaip jis veikia, nuo ko priklauso ir kaip kinta jo parametrai, kuo skiriasi lazerių tipai. Įrengus demonstracinę laboratoriją su tokiais mokomaisiais stendais, galima būtų populiarinti lazerius plačiajai visuomenei. Pagalvojome, kad Lietuvoje, kur itin populiarūs įvairūs žaidimai, protmūšiai ir pabėgimo kambariai, ši idėja taip pat galėtų pasiteisinti“, – pasakoja FIMTP direktorius Julius Paužolis, – „Taip pat, esame specializuotas fotonikos ir inžinerijos mokslo ir technologijų parkas, tad mums svarbu, kad kuo daugiau studentų įgytų aukštą kvalifikaciją fizikos, medžiagų inžinerijos srityse ir vėliau dirbtų šios srities įmonėse. Todėl pasitelkiant mokomųjų lazerių laboratoriją galima būtų net moksleivius sudominti rinktis šios srities studijas.“

Anot jo, vien dėl tokių idėjų ir apskritai įvairių pasaulinių tendencijų verta dalyvauti renginyje, net jei vėliau jų Lietuvoje įgyvendinti galiausiai nepavyksta. Svarbiausia, kad tai leidžia praplėsti akiratį ir atsiverti naujoms galimybėmis, apie kurių egzistavimą iki tol gal net nebuvo žinoma ar įtariama. O jau kiek tai pasiteisina mūsų šalyje ar ne, priklauso nuo rinkos specifikos.

FIMTP į renginį vyko pagal priemonę „InoConnect“. Ši priemonė yra skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Ją gali naudotis tiek verslo įmonės, tiek mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai. Iškilus papildomiems klausimams, EEN atstovai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras – gali suteikti nemokamas konsultacijas dėl dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, suorganizuoti verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location