Balandžio 23 d.

Didžiausi Lietuvos universitetai telkia pajėgas žinių ir technologijų perdavimo srityje

2020-11-24 11:00 Dalintis:

Siekdami stiprinti žinių ir technologijų perdavimo bei intelektinės nuosavybės valdymo  veiklas, penki Lietuvos universitetai – Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Klaipėdos universitetas – pasirašė jungtinės veiklos sutartį ir įsteigė „TTO Lithuania“ tinklą.  Tai pirmasis tokio pobūdžio tinklas Lietuvoje, kurio tikslas – vienyti mokslo ir studijų institucijose dirbančius žinių ir technologijų perdavimo profesionalus, sudarant jiems galimybes keistis profesinės praktikos žiniomis ir kelti kompetenciją intelektinės nuosavybės valdymo srityje.  

Vystydami partnerystes su Lietuvoje veikiančiomis verslo įmonėmis, susibūrę universitetai siekia tarpusavyje koordinuoti žinių ir technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės apsaugos ir mokslo-verslo bendradarbiavimo iniciatyvas. Į tinklo veiklų plane numatytas ir bendradarbiavimo tarp mokslo ir studijų bei viešojo administravimo institucijų stiprinimas, gerinant intelektinės nuosavybės valdymo ir technologijų perdavimo procesų efektyvumą nacionaliniu lygiu. Tikimasi, kad technologijų perdavimo tinklas taip pat prisidėsi prie mokslo ir studijų institucijų tarptautinio konkurencingumo galimybių didinimo.  

 Kitas “TTO Lithuania” žingsnis – pirmasis tinklo narių susitikimas, kuriame bus išrinktas tinklo koordinatorius ir sutarta dėl bendrų darbų plano. Nors įkurtas penkių Lietuvos universitetų, ”TTO Lithuania” yra atviras ir kitiems universitetams ir mokslinių tyrimų centrams Lietuvoje.

Ilgalaikė “TTO Lithuania” perspektyva – kartu su kaimyninių šalių mokslo ir studijų institucijomis įkurti regioninį Baltijos šalių tinklą, kuris vienytų mokslo ir studijų institucijose dirbančius žinių ir technologijų perdavimo profesionalus. 

„TTO Lithuania“ tinklo steigimo pagrindu tapo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos patentų biurų projektas ,,Baltic States Pilot Project on Development of the Pool of Regional IP Commercialization Experts”, kuriame dvejus metus nurodytų universitetų technologijų perdavimo ir intelektinės nuosavybės valdymo specialistai cikliniuose mokymuose kėlė savo kompetencijas, kad taptų  šios srities ekspertais Baltijos šalyse.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location