Spalio 02 d.

Kviečiame sukurti inovatyvų produktą, skirtą visuomenės psichologinei gerovei stiprinti

2019-01-14 12:30 Dalintis:

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad  psichikos sveikatos problemų paplitimas visuomenėje didėja. Pastebima,  kad auga sveikatos sutrikimų turinčių asmenų skaičius: kai kuriose  pasaulio šalyse nei iki 10 kartų nuo 1998 metų. Tad skatinti visuomenės  psichologinę gerovę yra svarbus tikslas, kuriam būtinos veiksmingos  priemonės.

Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA) kartu su Druskininkų savivaldybe kviečia dalyvauti  ikiprekybiniame pirkime, kuriuo siekiama įsigyti  inovatyvaus visuomenės  psichologinės gerovės stiprinimo, pasitelkiant informacines  technologijas ir pasinaudojant gamtiniais (kurortiniais) ištekliais,  sukūrimo paslaugas.

Lietuvoje atlikti gyventojų  psichologinės gerovės  ir jos rizikos veiksnių tyrimai rodo, kad 67  proc. suaugusiųjų populiacijos dažnai jaučia nuovargį ir energijos  stoką, 62 proc. – nepakankamai laimingi ir nepatenkinti savo gyvenimu,  77 proc. gyventojų per paskutinę savaitę dažnai ir stipriai patyrė  stresą, 22 proc. teigia neturintys gyvenimo tikslų, 37 proc. mano, kad  gyvenimas yra neprasmingas ir 30 proc. pasižymi teigiama nuostata į savižudybę. Kaip galima būtų efektyviai spręsti šias problemas ir  užtikrinti prevenciją?

Ekspertai akcentuoja, kad sprendžiant  visuomenės psichologinės gerovės stiprinimo problemą vis dažniau  pasitelkiamos kompiuterinės technologijos, juo labiau, kad jų  veiksmingumas įrodomas daugeliu tyrimų ir jos naudojamos daugiau kaip 40  įvairių tipų sutrikimų prevencijai, diagnostikai ir intervencijoms.

Todėl iškilo poreikis sukurti inovatyvų  ir  kokybiškai visiškai skirtingą nuo jau Lietuvoje įgyvendintų projektų  produktą, skirtą visuomenės psichinei sveikatai stiprinti. Šį produktą  sudaro trys dalys:

  • psichologinės gerovės įvertinimo ir  e-intervencijos metodika skirtingoms tikslinėms grupėms, įskaitant  individualizuotus pasiūlymus dėl gamtinių (kurortinių) išteklių  panaudojimo,
  • psichologinės gerovės e- intervencijos  mobili / internetinė programa, integruojanti informaciją apie gamtinių  (kurortinių) išteklių panaudojimą,
  • psichologinės gerovės stebėsena,  įtraukiant sanatorijas ir kitas visuomenės sveikatos priežiūros  įstaigas, proceso inovacijos techninius sprendimus (psichologinės  gerovės / savijautos stebėsenos rezultatais paremta nukreipiančioji  sanatorijų ir kitų visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų  duomenų bazė).

Kuriant tokį produktą labai svarbu  prisidėti prie visuomenei aktualios problemos sprendimo – pagerinti  psichologinę gyvenimo kokybę, būti laimingesniais, turėti  konstruktyvesnį požiūrį į save, aplinkinius, gyvenimą.

Konkurso sąlygos paskelbtos MITA ir Druskininkų savivaldybės svetainėse.

Konkursui pasiūlymai teikiami el. paštu ikiprekybiniaipirkimai@druskininkai.lt iki 2019 m. vasario 11 d. 10 val. 00 min.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location