Birželio 26 d.

Kviečiame siūlyti išmaniąsias transporto eismo sistemas ir metodikas Vilniaus senamiesčiui

2019-01-10 16:55 Dalintis:

Kasmet augant automobilizacijos  lygiui vis labiau pasireiškia neigiamos pasekmės visuomenei ir aplinkai.  Tranzitinis transporto srautas per Vilniaus senamiestį sudaro virš 25  tūkst. automobilių per parą. Todėl būtina mažinti automobilių srautą ir  sudaryti galimybes žmonėms aktyviau naudotis viešuoju transportu ir  bevariklėmis transporto priemonėmis, sukurti išmaniąją stebėsenos  sistemą.

Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA) kviečia dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės  ikiprekybiniame pirkime, kurio tikslas – ištirti transporto srautus  pagal MTEP analizės ir pilotinių bandymų rezultatus dėl eismo reguliavimo ir planavimo bei pasiūlyti inovatyvius eismo ribojimo ir  reguliavimo sprendimus Vilniaus senamiesčiui. Šiuo ikiprekybiniu pirkimu  taip pat siekiama sudaryti prielaidas ir įtraukti bendruomenę į miesto  judumo planavimą ir įgyvendinimą.

Galutinis rezultatas  – laukiama  sukurtos koncepcijos ir metodikos, o jų pagrindu ir parengto modelio,  kaip galima eliminuoti ar bent sumažinti transporto eismą senamiestyje.  Siekiama, kad 15 proc. sumažėtų teršalų emisijos, 10 proc. triukšmo  lygis riboto eismo teritorijoje.

Siūlomoje koncepcijoje būtina pritaikyti  inovatyvias priemones, kurios padėtų kurti išmanųjį miestą, tokias kaip  stovėjimo vietų detektorius, įvažiuojančių į riboto eismo teritoriją  automobilių numerių skanavimas, visuomenės dalyvavimas darnaus judumo  planavime ir įgyvendinime, panaudojant interaktyvios sužaidybintos  urbanistinės aplinkos technologijas.

Manoma, kad tikslinga skatinti žmonių  susidomėjimą energiją taupančiomis transporto priemonėmis ir naujomis  pažangiomis technologijomis, kurios mažintų teršalų emisijas ir leistų  atlaisvinti automobilių užimtas miesto erdves žmonių bendravimui ir  poilsiui.

Ikiprekybinio pirkimo konkurso  „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą  miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“ sąlygos  skelbiamos MITA ir Vilniaus miesto savivaldybės svetainėse.

Pasiūlymus šiam ikiprekybiniam pirkimui galima teikti el. paštu audrius.vaznelis@vilnius.lt iki 2019 m. vasario 1 d. 9.00 val.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location