Spalio 18 d.

Kviečiame savivaldybes išsakyti nuomonę apie infrastruktūros pertvarką

2021-09-08 18:20 Dalintis:

Siekdama, kad šalies savivaldybės aktyviau įsitrauktų į infrastruktūros pertvarką, kaip tai numato šiemet įsigaliojęs Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymas, išsiaiškinti, su kokiomis kliūtimis  susiduriama, Aplinkos ministerija kviečia jas dalyvauti apklausoje.

Aktuali informacija apie esamą situaciją, kylančias problemas, trikdžius leis tiksliau prognozuoti šio proceso eigą, padės tobulinti jo teisinį reglamentavimą, pašalinti išryškėjusias spragas, sukurti aiškesnį reguliavimą.

Įstatymas savivaldybes įpareigoja iki 2023 m. sausio 1 d. teritorijų planavimo dokumentuose nustatyti prioritetinę infrastruktūrą, jos vystymo etapus ir įvertinti jo kaštus. Tai suteikia galimybę išvengti kaštų perteklinei infrastruktūrai išlaikyti, vystyti tik suplanuotąją, be to, sukuria papildomą priemonę teritorijų plėtrai valdyti.

Apklausa leis išsiaiškinti, ar savivaldybių bendruose planuose nustatytos prioritetinės plėtros teritorijos ir prioritetinė infrastruktūra, ar numatyta atleidimo nuo  infrastruktūros plėtros įmokų tvarka ir patvirtinti  infrastruktūros pripažinimo prioritetine kriterijai,  ar nustatyti  plėtros įmokos tarifai, įmokų už prioritetinę ir neprioritetinę infrastruktūrą dydžiai ir kt.

Seimas per rudens sesiją numato svarstyti siūlomas Įstatymo pataisas, tad surinkti duomenys itin reikalingi ir svarbūs.

Savivaldybių nuomonei apie Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo įgyvendinimą išsiaiškinti skirta viešoji konsultacija vyks apklausos forma iki rugsėjo  17 dienos. Aplinkos ministerija prašo savivaldybes dalyvauti apklausoje ir užpildyti anketą.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location