Balandžio 20 d.

Kviečiame savivaldybes dalyvauti tvarios urbanistinės plėtros strategijų vertinime

2024-03-29 11:43 Dalintis:

Europos urbanistinė iniciatyva (EUI) kviečia miestų savivaldybes teikti paraiškas tarpusavio vertinimui. Kiekvienas miestas vertinamas kartu su kitais 4-6 Europos miestais, kurie siekia spręsti panašius tvarios plėtros iššūkius. Šis vertinimas padės miestams tobulinti ir įgyvendinti tvarios urbanistinės plėtros strategijas, o jame dalyvaujantys specialistai įgis naudingos patirties ir žinių.

Aplinkos ministerija ragina Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Tauragės, Telšių ir Utenos savivaldybes, kurios yra gavusios Europos regioninės plėtros fondo (ERDF) paramą tvarios urbanistinės plėtros strategijų kūrimui, pasinaudoti šia galimybe.

Vertinimo metu savivalda gauna individualų vertinimą iš panašios charakteristikos Europos miestų ir EUI ekspertų ir tokiu būdu įgyja naujų įžvalgų savo plėtros strategijoms tobulinti. Kartu plėtojami tarpusavio ryšiai, mokomasi iš kolegų. Vertinimo procesas trunka nuo 10 iki 12 mėnesių. Planuojamas vienas bendras susitikimas. 

Dalyvavimas šioje iniciatyvoje vyksta pateikus oficialią paraišką čia  

Daugiau informacijos apie galimybę dalyvauti galima rasti EUI tinklalapyje ir informacinės sesijos įraše.

Aplinkos ministerija primena, kad miestų savivaldybės gali sukurti savo paskyras bendradarbiavimo platformoje „Portico“. Ši platforma skirta keistis žiniomis ir stebėti urbanistines inovacijas Europoje. Joje galite rasti pavyzdinių projektų iš kitų Europos miestų, specialistų, dirbančių su tam tikromis temomis, kontaktus, diskutuoti bei rasti partnerius sprendžiant aktualius klausimus. 

Jeigu kilo klausimų, susijusių su miestų vertinimo iniciatyva, galima kreiptis į Aplinkos ministerijos Architektūros ir inovacijų politikos grupės patarėją Paulių Kliučininką, tel. +370 600 66552, el. p. paulius.kliucininkas@am.lt

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location