Gegužės 19 d.

Kuriama bandomoji reguliacinė aplinka energetikos inovacijoms

2019-10-01 14:25 Dalintis:

Siekiant palengvinti ir skatinti energetikos inovacijų ir technologijų kūrimą, Energetikos ministerija parengė ir teikia Vyriausybei svarstyti įstatymo pakeitimus, kuriais bus sukurta bandomoji reguliacinė aplinka (angl. regulatory sandbox) energetikos inovacijoms išbandyti.

„Tai bus unikali galimybė išbandyti novatoriškus energetikos produktus, paslaugas ar su energetika susijusius verslo sprendimus energetikos sistemose realiomis sąlygomis. Tikimės, kad tai paspartins inovacijų diegimą energetikoje ir paskatins kurti pažangius energetikos sprendimus Lietuvoje“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Energetikos įstatymo pakeitimais reglamentuoti svarbiausi tokios bandomosios energetikos inovacijų aplinkos veikimo principai, kriterijai norintiems ja pasinaudoti subjektams, o taip pat jų teisės ir pareigos.

Nauja teisinė aplinka sudarys galimybes energetikos inovacijų kūrėjams realioje aplinkoje išbandyti inovatyvius kuriamus produktus ar verslo sprendimus. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atliks priežiūrą ir teiks konsultacinę pagalbą.

Šiuo metu inovacijų kūrėjui, norinčiam išsibandyti pilotinį inovatyvų energetikos srities produktą ar paslaugą, reikėdavo gauti leidimus. Tai užtrukdavo nemažai laiko ir reikalaudavo daug pastangų, o kartais ir išvis nebūdavo galimybės išbandyti inovaciją realiomis sąlygomis.

Dar viena tokios bandomosios energetikos inovacijų aplinkos nauda – vykdant veiklą išryškėjusius energetikos veiklos reguliavimo trūkumus Energetikos ministerija ir susijusios institucijos galės operatyviai pašalinti arba sumažinti.

Taip pat, svarbu paminėti, kad Energetikos įstatymo pakeitimais bus skatinamos reguliuojamų energetikos įmonių inovacijos, apibrėžiant inovacijų finansavimo šaltinius tokioje veikloje. Inovacijų energetikos sektoriuje skatinimas – tai viena iš keturių svarbiausių Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje įrašytų krypčių.

Energetikos ministerija siekia, kad Lietuva iš energetikos technologijas importuojančios šalies taptų energetikos technologijas kuriančia, žinias, paslaugas generuojančia ir jas eksportuojančia šalimi. Taip pat, bus siekiama, kad Lietuvoje atliekami energetikos srities moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra, sukuriami produktai būtų įdiegti į pramoninę gamybą ir taptų Lietuvos eksporto dalimi, taip prisidedant prie šalies ekonomikos augimo.

Šaltinis: Energetikos ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location