Birželio 20 d.

Konkursas „Ieškomas Inovatorius!“ įkvepia pradėti verslą: laukiama idėjų

2019-02-11 12:34 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) siekia inicijuoti inovatyvių startuolių  kūrimąsi visoje Lietuvoje ir tęsia jau trečią kartą skelbiamą konkursą „Ieškomas inovatorius!“. Idėjų laukiama iš visos Lietuvos iki kovo 4 d. Konkursą laimėję perspektyviausieji dalyviai įsteigs naujas technologines įmones ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugas.

Įkvepia verslui

Karolis Basevičius ir Lukas Laurinavičius vieni tokių, kurie dalyvavo MITA organizuojamame startuolių konkurse „Ieškomas inovatorius!“. Dar konkurso metu įkūrė įmonę „Ionicum“, gaminančią sveikus ir ekologiškus užkandžius, kurie padeda skubantiems, užsiėmusiems ar mažai laiko turintiems žmonėms rūpintis savimi be papildomo laiko. K. Basevičius pripažįsta, kad būtent šis konkursas paskatino imtis verslo.

„Kelis mėnesius dirbome su MITA specialistais glūdindami ir grynindami idėją. Kiekviena darbo valanda įdėta į tuometinę verslo idėją, darė ją vis patrauklesnę, todėl rezultatas buvo įmonės steigimas“, – pasakoja K. Basevičius ir priduria, kad kai tiki tuo ką darai bei visi fundamentalūs rodikliai yra palankūs reikia nepraleisti progos.

„MITA specialistai pamatė potencialą, tai paskatino investuoti nuosavas lėšas ir įkurti įmonę, kuri vystosi ir iki šiol. Svarbu visus skonius suderinti taip, kad būtų pasiektas maksimalus rezultatas, nes nuo to priklauso produkto komercinė sėkmė. Kuriame produktą, kurio skonis skatina jį valgyti vėl ir vėl, tuo pačiu  išlaikant maksimaliai daug funkcinių savybių, o tai mus išskirs iš  konkurentų“, – sako K. Basevičius. 

Jis įsitikinęs, kad kuriant inovaciją jauniems žmonėms reikia palaikymo. „Svarbiausia tai, kad MITA projektas „InoSpurtas“ suteikia nepriklausomybę, priešingai nei pavieniai investuotojai, ir tai yra labai svarbus dalykas siekiant maksimalios motyvacijos, atsidavimo ir vėliau augimo“, – sako K. Basevičius.

Idėjų skaičius neribojamas

Konkursas orientuojasi į tris tikslines grupes: jaunus žmones su inovatyviomis idėjomis bei pradedančius ar pažengusius startuolius, mokslininkus, siekiančius komerci­alizuoti  išradimus ir inovacijas, bei smulkųjį ar vidutinį verslą, kuriam būtų aktualu plėtoti technologijas.

Paraiškų skaičius neribotas, tad  jų galima pateikti tiek, kiek dalyvis turi idėjų, kviečiami dalyvauti visi, kurie turi įdomių verslo sumanymų, kurių iki šiol nedrįso realizuoti. Idėja gali būti nauja arba jau egzis­tuojanti, tačiau su patobulinta, tarkim, naujai įdiegta ar diegiama technolo­gija. Idėjas konkursui reikia pateikti MITA svetainėje iki 2019 m. kovo 4 d.

Perspektyviausi – į užsienio akceleratorius

Šis konkursas yra tęstinis, todėl kasmet konkurso metu įsisteigusioms įmonėms sutei­kiamos inkubavimo paslaugos Lie­tuvoje. Numatytos 100 dienų startuolių inkubavimo paslaugos trijuose Lietuvos miestuose: Vilniu­je, Kaune ar Klaipėdoje. Startuoliams sudaromos galimybės naudotis visa reikalinga infrastruktūra produktui kurti ir tobulinti, taip pat suteikiamos verslo men­torystės paslaugos – pagalba rašant verslo planą ir kita reikalinga nefinansinė parama.

Pasibaigus inkubavimo laiko­tarpiui, komisija kasmet atrinka perspektyviausią startuolį, kuris toliau „augina verslo raumenis“ žinomiausiuose akceleravimo centruose Europoje.

Pagal šį konkursą jau sėkmingai įsteigtos 28 technologinės įmonės. Viena bendrovė „Automobilių istorijų registras“ sėkmingai inkubavosi Volkswagen akceleratoriuje Vokietijoje, kita bendrovė „Ionicum“ dalyvauja RIS Innovation Grants programoje.

Ši veikla vykdoma pagal MITA projektą „Inospurtas“, finansuojamą Europos regioninio plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location