Balandžio 25 d.

Konferencijoje „Lietuvos mokslas ir pramonė 2021“ kviečiama ieškoti sprendimų, kaip transformuoti pramonę ir pasiruošti laukiantiems pokyčiams 

2021-10-21 08:00 Dalintis:

2021 m. spalio 22 d.  mokslo, verslo ir politikos atstovai kviečiami į konferenciją „Lietuvos mokslas ir pramonė 2021“. Kasmetiniame renginyje aptariami esminiai šalies pramonės ir ekonomikos vystymosi bei technologinės pažangos plėtros klausimai. Šių metų konferencijos tema „Transformuojame pramonę: kaip pasiruošti laukiantiems pokyčiams?“. Renginį organizuoja Kauno technologijos universitetas (KTU) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bei Lietuvos inovacijų centru (LIC).

Norint pasiekti Europos Sąjungos keliamus tikslus ir užtikrinti tvarų ekonomikos augimą, pramonės transformacija nebeišvengiama. Raktas į sėkmingą pramonės transformavimą yra skaitmeninių technologijų ir žiedinės ekonomikos plėtra, skatinanti kurti aukštos ir aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietas. Negana to, sėkmingas pramonės 4.0 iššūkius atliepiančio efektyvaus žiedinės ekonomikos modelio diegimas ir įgyvendinimas reikalauja stipraus pasiruošimo ir visų suinteresuotųjų šalių – mokslo, verslo ir politikos atstovų – įsitraukimo. Svarbų žingsnį šia kryptimi tikimasi žengti per šių metų konferenciją „Lietuvos mokslas ir pramonė 2021“.  

„Šių metų temą padiktavo bendra Europos, o kartu ir Lietuvos, situacija. Dar 2019 m. Europos Komisijos (EK) pasiūlytas Europos žaliasis kursas (ang. Green Deal) pateikė tvaraus ekonomikos augimo viziją bei ambicingą siekį neutralizuoti poveikį klimatui. Lietuvos ekonomikai siekiant bendrų tikslų su Europos Sąjunga, reikės sparčių pokyčių prisitaikyti prie naujų keliamų reikalavimų ir transformuoti savo pramonę bei savo įmonių veiklos modelius“, – teigia renginio organizatoriai. 

Pranešėjai reflektuos inovacijų ir technologijų plėtrai svarbius momentus, kurie skatina aiškiau suprasti esamą situaciją ir užimamą poziciją Lietuvoje, Europoje, pasaulyje. Bus dalijamasi su tvarumo ir skaitmenizacijos siekiais susijusiomis įžvalgomis, kurios padeda vertinant lokalios ir globalios inovacijų ekosistemos būklę. Ekspertai apibrėš lokalios ir globalios mokslo, verslo, politikos bendruomenių poreikius ir bendradarbiavimo galimybes, nusakys tendencijas bei pasidalins prognozėmis, įvardins konkurencingumui poveikį darantį potencialą. 

Kokios paramos ir pagalbos gali tikėtis inovacijų kūrimo ekosistemos dalyviai per artimiausius keletą metų? Ar visos Lietuvos įmonės gebės laiku transformuotis, tinkamai prisitaikyti ir įgyvendinti Europos Žaliojo kurso keliamus reikalavimus? Ar turime pakankamai įgūdžių, norint įsilieti į Europos planus, kandidatuoti į teikiamą paramą bei ją tinkamai išnaudoti? Diskusijai šiais klausimais ir efektyvių sprendimų paieškai konferencijos organizatoriai kviečia susitikti spalio 22 d. KTU „Santakos“ slėnyje Kaune arba stebėti transliaciją portale 15min.lt 

Registracija į kontaktinį renginį būtina.

Renginio programą rasite čia.


Parengta įgyvendinant iš Europos Sąjungos stuktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Smart InoTech pramonei“. Projekto Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004. Plačiau apie projektą skaitykite čia.  


Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location