Gegužės 28 d.

Koinvesticinis fondas keičia pavadinimą ir strategiją – startuoliai turės daugiau galimybių pritraukti investicijų

2020-10-01 14:40 Dalintis:

Rizikos kapitalo fondas Koinvesticinis fondas nuo šiol rinkoje veiks „CoInvest Capital“ vardu ir investuos į platesnį įmonių ratą – tai reiškia, kad startuoliai turės daugiau galimybių pritraukti investicijų. Kartu su verslo angelais investuojantis fondas strategiją keičia atsižvelgdamas į rinkos poreikius.

„Vardą keičiame dėl, atrodytų, paradoksalios priežasties – senasis pavadinimas yra tiesiogiai susijęs su fondo funkcija, todėl daugeliui atrodo, kad Koinvesticinis fondas yra bendrinės reikšmės žodžių junginys, apibūdinantis tam tikros rūšies fondą, bet jokiu būdu ne pavadinimas, kas ilgainiui pradėjo kelti tam tikrų nepatogumų. Todėl pasirinkome „CoInvest Capital“ pavadinimą, kuris būtų lengvai atpažįstamas investuotojams bei įmonėms, ieškančioms finansavimo“, – pažymėjo „CoInvest Capital“ vadovė Viktorija Vaitkevičienė.

Anot V. Vaitkevičienės, šiuo metu taip pat keičiama ir fondo investavimo strategija, atsižvelgiant į pasikeitusius rinkos poreikius ir sukauptą patirtį. Nuo šiol fondas, investuodamas mažiau nei 200 tūkst. eurų, galės investuoti į įvairesnes įmones: nebelieka įmonės amžiaus ribojimo, reikalavimų dėl veiklos atskyrimo ar jungimo.

„Nors fondo strategija mums leidžia į vieną įmonę investuoti iki 1,6 milijono eurų, tačiau šiuo metu vidutinė investicija sudaro 450 tūkstančių eurų: dažniausiai 300 tūkstančių eurų investuoja fondas, o likusius 150 tūkstančių eurų – verslo angelai. Keisdami investavimo strategiją siekiame, kad investicijų dydis į mažas įmones išliktų panašus arba šiek tiek mažėtų, atsižvelgiant į tai, kad sumą iki 200 tūkstančių eurų galėsime investuoti į daugiau įmonių“, – pridūrė V. Vaitkevičienė.

Šiuo metu „CoInvest Capital“ bendradarbiauja su beveik 130 verslo angelų iš kurių 68 jau yra investavę kartu su fondu – kai kurie jų net į keletą skirtingų įmonių. Investuojant, be fondo, dar turi dalyvauti ne mažiau trijų verslo angelų.

„CoInvest Capital“ šiemet veikė itin aktyviai – investavo į 9, o portfelyje iš viso jau turi 16 įmonių. Bendrai fondas yra investavęs daugiau kaip 5 mln. eurų, o pridėjus verslo angelų investicijas, fondo portfelio įmonės yra pritraukusios daugiau nei 7,5 mln. eurų. Per keletą ateinančių metų fondas planuoja investuoti dar beveik 20 mln. eurų.

Fondo portfelyje esančios įmonės veikia itin plačiame veiklų spektre – nuo užkandžių, gėrimų gamybos iki dirbtinio intelekto sprendimų, išmaniosios energetikos ar medicinos.

Šaltinis: INVEGA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location