Gegužės 24 d.

KMTP vykusio susitikimo dėmesio centre – biomasė

2019-11-28 13:07 Dalintis:

Lapkričio 26 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke diskutuota apie biomasės logistinės grandinės efektyvumo didinimą pasitelkiant naujus technologinius sprendimus bei verslo modelius. Susitikimą inicijavo Lietuvos SGD klasterio ir šiuo metu kuriamo Jūrinio klasterio bendruomenė.

Vis didesnį aktualumą įgyjanti tema subūrė apie 20 diskusijos dalyvių – mokslo, uosto, stambių pramonės, krovos ir paslaugų įmonių atstovus, taip pat pritraukė svečius, atstovavusius Baltarusijoje veikiančiam verslui.

UAB „SGS Klaipėda Ltd“ savo pranešime apžvelgė biomasės sertifikavimo aspektus, Lietuvos energetikos instituto (LEI) atstovai pristatė biomasės panaudojimą pažangiose energijos gamybos technologijose, įvairių rūšių biokuro savybių ir sudėties tyrimus, bandymus ir sertifikavimo perspektyvas.

Technologinių sprendimų biomasės pervežimui, geležinkelių, kelių ir vidaus vandenų transporte tematiką gvildeno susitikimo dalyviai iš Vidaus vandens kelių direkcijos, Vilniaus lokomotyvų remonto depo.

Apie verslo modelius ir technologinius sprendimus, kurie sudarytų sąlygas naujų verslų ir infrastruktūros bioenergetikos srityje kūrimui, pasisakė Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos, LEI atstovai.

Susitikimo metu išryškėjusi tendencija – pasisakiusieji akcentavo aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo, įgalinančio efektyvų biomasės panaudojimą, verčiant šiuos resursus į biodujas, sintetines dujas, vandenilį. Dalyviai taip pat labai aktyviai dalijosi savo įžvalgomis apie galimus technologinius sprendimus efektyvesniam biomases gabenimui, kuris suteiktų postūmį didesniam ekonominio sektoriaus konkurencingumui.

Šaltinis; Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location