Vasario 01 d.

KMTP pristatė jūrinę Klaipėdą projekto EU-CONEXUS+ starto renginyje Paryžiuje

2022-11-22 11:30 Dalintis:

Drauge su Klaipėdos universitetu ir kitais uostamiesčio jūrinės inovacijų ekosistemos atstovais šią savaitę Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas vyko į Paryžių, drauge su EU-CONEXUS partneriais aptarti šio tarptautinio universitetų aljanso ateities gairių, kurias įtvirtina startuojantis projektas EU-CONEXUS+.

Naujajame aljanso gyvavimo etape – tikslai, apimantys veiklas švietimo ir mokslo, tyrimų ir inovacijų plėtros, bendruomenių įtraukimo srityse.

"Projekto įžanginio susitikimo dalyviai, pasidalinę grupėmis, aktualius klausimus aptarė skirtingoms temoms dedikuotose sesijose – mes jose atstovavome jūriniam sektoriui, akcentuodami Klaipėdos potencialą, kurį atrakinti ir transformuoti į europinio lygio sėkmės istoriją įgalina čia sukauptos kompetencijos, išvystyta infrastruktūrą ir ryžtas veikti. Nuo uosto technologijų hakatonų ir jaunų talentų – iki Lietuvos jūrinio klasterio ir jo veikloje dalyvaujančių organizacijų – Klaipėda yra proaktyvi telkiant jūrinę bendruomenę, o projektas EUCONEXUS+ atveria jai dar platesnius horizontus siekiant plėtoti inovatyvius sprendimus pasitelkiant ir užsienio mokslo centrų resursus ir išvesti naujus produktus ir paslaugas į tarptautinę areną", – įsitikinęs A.Sutnikas.
 

Europos Komisijos palaikymas EU-CONEXUS aljansui – tvirtas ir nuoseklus – Komisija šiemet jam skyrė daugiau nei 14 mln. Eur. Tai reiškia geresnę studijų kokybę, jungtines mokymosi programas, daugiau mokslo inovacijų, daugiau galimybių mokslininkams ir studentams dalyvauti mainų programose, dalintis žiniomis bei patirtimis, naudotis bendromis duomenų bazėmis, generuoti naujas idėjas ir verslo sprendimus, kurie neapsiriboja vieno universiteto, miesto ar valstybės ribomis.
 

Į EU-CONEXUS junginį susivieniję 9 universitetai-partneriai iš Europos pakrančių miestų. Aljansas telkia daugiau nei 71 tūkst. studentų, daugiau nei 8 000 mokslininkų ir dėstytojų, beveik 1 000 studijų programų.

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location