Gegužės 21 d.

Kliūtys inovacijoms savininkų valdomose MVĮ: verslo tarpininkai dalijasi įžvalgomis

2019-06-17 16:50 Dalintis:

Daugumai savininkų valdomų mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) stinga sistemingo požiūrio į inovacijų diegimo procesą. Tokia išvada lydi tarptautinės iniciatyvos SNOwMan partnerių atliktą apklausą, kurioje dalyvavo 159 verslo tarpininkai iš 10 Europos valstybių.

Apklausos rezultatų duomenimis, vienas iš iššūkių, kylančių MVĮ yra tai, kad tiek savininkams, valdantiems įmonę, tiek įmonės darbuotojams trūksta kvalifikacijos, reikalingos inovacijų įgyvendinimui. Be to, daugelyje MVĮ visas laikas yra skiriamas kasdieniniams darbams, tad galimybių pradėti inovacijų diegimo ar vystymo procesus, beveik nėra.

Verslo tarpininkų atveju, situacija taip pat problematiška. Didžioji dauguma respondentų turi tik nedidelį kiekį kompetencijų inovacijų srityje bei nėra susipažinę su atviromis inovacijos. Be to, verslo tarpininkai pirmenybę teikia produkcijos, o ne organizacinėms inovacijoms ir nėra pakankamai įsigilinę į skirtingus netechnologinių inovacijų tipus. Išvada – netechnologinių bei atvirų inovacijų teikiamos galimybės ir privalumai nėra puikiai pažįstama sritis nei verslo tarpininkams, nei įmones valdantiems savininkams.

Apklausos rezultatai atskleidė ir dar vieną tendenciją – įmones valdančių savininkų pasitikėjimo užtarnavimas neretai tampa iššūkius keliančia užduotimi verslo tarpininkams. Valdančiųjų savininkų akimis verslo tarpininkai nėra matomi kaip patariamieji partneriai, visuomet gebantys konsultuoti ar suteikti paramą. Tačiau abi pusės sutaria, kad pasitikėjimu kuriamas ryšys yra būtinas, siekiant sėkmingo bendradarbiavimo.   

Apklausos išvados, kartu su įmonių savininkų interviu duomenimis – tai dalis konsorciumo partnerių kuriamos konsultavimo programos, kuri sieks atliepti MVĮ valdančių savininkų poreikius bei padėti įmonėms pilnai išnaudoti savo potencialą, pritaikant asmeniškesnį ir į pasitikėjimą orientuotą požiūrį.

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui SNOwMan, siekiančiam tobulinti Baltijos jūros regione veikiančių savininkų valdomų gamybos MVĮ veiklą netechnologinių inovacijų srityje, stiprinant inovacijų veikėjų gebėjimus. Konsorciumo veikla vykdoma pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo Interreg Baltijos jūros regiono programą, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location