Balandžio 21 d.

Klaipėdoje aptarė vieną sudėtingiausių iššūkių pramonėje

2019-10-21 12:52 Dalintis:

Vakarų Lietuvoje veikiančių pramonės įmonių atstovai spalio 17 d. nepraleido galimybės diskutuoti apie procesų saugumą ir jo grąžą verslui. Renginį organizavo Lietuvos SGD klasterio partneriai – Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir kompanija „Schneider Electric". Pastarosios dėka renginį savo įžvalgomis praturtino išskirtinis lektorius – tarptautinis ekspertas Christopher Rogers iš Didžiosios Britanijos.


Renginys, kurį uostamiestyje inicijavo viena pasaulinių elektros inžinerijos ir automatikos produktų, sprendimų bei paslaugų sektorių lyderių, pritraukė apie pusšimtį dalyvių. Seminare dalyvavo SGD klasterio nariai, Klaipėdos LEZ veikiančių įmonių specialistai, atstovai iš kitų verslo organizacijų. Specifinė renginio tematika buvo aktuali proceso automatizavimo sistemų projektuotojams, integruotojams, naftos ir dujų, chemijos pramonės bei kitų segmentų atstovams.


„Įrangos saugumas ir apsauga yra labai svarbūs verslo sėkmei, todėl saugos programos suvokiamos kaip būtinos verslo sąnaudos. Visgi saugos standartai nuolat keičiasi, reikalavimai auga. Atlaikyti padidėjusį spaudimą, didinti produktyvumą ir kokybę, tuo pačiu sumažinant išlaidas bei laikantis privalomų saugos reglamentų, yra vienas iš sudėtingiausių iššūkių pramonėje", – akcentavo „Schneider Electric Lithuania“ direktorius Denis Gacicha.


Uostamiestyje apsilankiusio Ch.Rogers profesinė patirtis – neeilinė ir apimanti itin plačią geografiją. Ekspertas septynerius metus dirbo naftos ir dujų industrijoje Saudo Arabijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Jemene, Omane, Sirijoje, kitų pramonės šakų įmonėse Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje, o pastaraisiais metais itin daug keliauja, nes yra kviečiamas vesti seminarus tiek Europoje, tiek Afrikos bei Vidurio Rytų šalyse. Taip pat ekspertas procesų saugumo klausimais vadovauja pasauliniu mastu veikiančiai platformai „Schneider Electric Safety Community of Practice“ .


Anot Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovo Andriaus Sutniko, organizuotas renginys puikiai iliustruoja SGD klasterio rėmuose plėtojamą bendradarbiavimą. „Kai tarptautinės įmonės dalijasi savo resursais ir patirtimi – jos ne vien prisideda prie inovacijų ekosistemos dalyvių kompetencijų auginimo, bet ir investuoja į naujų ryšių ir projektų kūrimą. Mūsų regionui ir jame veikiančiam verslui abu šie aspektai yra itin svarbūs ".

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location