Liepos 24 d.

Ketvirtoji pramonės revoliucija – aukso amžius verslo konsultantams

2018-07-19 12:31 Dalintis:

Lietuvos įmonės vis dažniau ieško konsultacijų, kurios padėtų  perprasti vyraujančias tendencijas ir tinkamai pasiruošti technologijų  įsigalėjimo lemiamiems pokyčiams. Beveik 700 įmonių jau pasinaudojo teikiamomis kompensacijomis už konsultacijų išlaidas.


UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) šiemet vien per  pirmąjį ketvirtį 190 smulkių ir vidutinių įmonių kompensavo 240,6 tūkst.  eurų konsultacijų išlaidų, patirtų pasikonsultavus su konsultantais iš  Verslo konsultantų tinklo. Per visus 2017 metus verslas sulaukė 436,8  tūkst. eurų tokių kompensacijų, kurias gavo 286 įmonės.


„Suvokdamas neišvengiamus pokyčius, susijusius su mūsų gyvenimą  keičiančiomis pažangiomis technologijomis, verslas ieško kokybiškos  naujausios informacijos, kuri padėtų susikurti išgyvenimo receptus  konkurencingoje rinkoje. Ketvirtoji pramonės revoliucija, nenuslūgstanti  „žaliųjų“ investicijų bei gaminių banga verčia įmones ieškoti naujų ir  efektyvių kelių į rinką, tad verslo, eksporto ar efektyvesnio išteklių  naudojimo konsultacijos įgauna vis didesnę reikšmę“, – sako „Invegos“  generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.


Europos konsultacijų rinkai artėjant prie maždaug 100 mlrd. JAV  dolerių dydžio, ekspertai pastebi, kad ji labiausiai auga būtent Rytų, o  ne Vakarų Europos šalyse. Tai parodo, kad Rytų Europos verslininkai  siekia sustiprinti savo konkurencingumą, kuris neretu atveju atsilieka  nuo analogiško profilio bendrovių Vakaruose.


„Ketvirtoji pramonės revoliucija yra ateities realybė, nors ir atrodo  kaip tolima ir galbūt mūsų greit nepaliesianti tendencija. Tačiau  daiktų internetas, didieji duomenys ir kiti pokyčiai neaplenkia Lietuvos  – stebėdami, kaip greitai keičiasi rinka bei vartotojų lūkesčiai,  verslo atstovai nori apie tai turėti kuo operatyvesnės informacijos,  kuri padėtų ne tik ruoštis pokyčiams, bet ir patiems juos inicijuoti“, –  tvirtina K. Motiejūnas.


Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus pastebi, jog  konsultacinių paslaugų poreikio augimas siejamas su technologinėmis  naujovėmis, kurios reikalauja iš įmonių sparčiai prisitaikyti prie  vykstančių pokyčių ir net nuspėti jų raidą ateityje.


„Svarbu užtikrinti, kad ir smulkusis verslas liktų konkurencingas  šioje pokyčių epochoje, ypač diegiant žaliąsias technologijas, darant jį  ekologiškesnį, plečiant eksportą – tam tikslinga pasinaudoti išorinėmis  galimybėmis samdant konsultantus. Į kasdienių rutininių problemų  sprendimą susikoncentravusioms įmonėms yra sudėtinga nuolat sekti  pokyčius rinkoje, tarp jų ir identifikuoti pagrindines tendencijas,  tačiau ekspertų konsultacijos padeda gilinti žinias bei supratimą, kur  link kreipti pastangas, kad jos būtų efektyvios“, – sako V. Sutkus.


„Invegos“ duomenimis, šiemet paklausiausios yra su verslo planavimu  ir valdymu susijusios konsultacijos. Per I ketvirtį Ūkio ministerijos  valdoma įstaiga priėmė 212 sprendimų dėl šių išlaidų kompensavimo už  0,42 mln. eurų sumą.


Dėl kompensacijų eksporto konsultacijoms buvo priimti 48 teigiami  sprendimai už 0,19 mln. eurų. Vis labiau paklausios tampa konsultacijos,  susijusios su ekologija, skirtos kurti ekologiškiems gaminiams, diegti  ekoinovacijoms ir imtis taršos prevencijos. Šių konsultacijų  kompensavimui pirmąjį ketvirtį priimta 18 teigiamų sprendimų už 0,06  mln. eurų.


Žaliųjų reikalavimų išmanymas svarbus ir siekiant dalyvauti  viešuosiuose žaliuosiuose pirkimuose, kurių bendra vertė jau viršija  dešimtadalį visų viešųjų pirkimų. Iki 2020 metų Lietuvoje tokie pirkimai  viešajame sektoriuje turėtų sudaryti 50 proc. visų viešųjų pirkimų.


„Invega“ labai mažoms, mažoms bei vidutinėms įmonėms iš dalies  kompensuoja konsultacijų išlaidas pagal Europos regioninės plėtros fondo  finansuojamas priemones „Eco konsultantas LT“, „Expo konsultantas LT“  ir „Verslo konsultantas LT“. Konsultacijas teikia įvairių sričių  profesionalūs konsultantai iš Verslo konsultantų tinklo, kurį prižiūri  VŠĮ „Versli Lietuva“.


Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location