Kovo 28 d.

Keliaujantiems Lietuvoje – priemonės, padėsiančios pažinti kraštą lengviau

2021-07-26 14:20 Dalintis:

Keliaujantiems Lietuvoje – priemonės, padėsiančios pažinti kraštą lengviau

Jau antra vasara, kuomet daugybė, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos, pasirinko atostogas Lietuvoje ir džiaugiasi iš naujo atrasdami savo kraštą bei gražiausias jo vietas. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) dalijasi informacija apie lankytinus objektus, kuriuos dabar yra rasti lengviau, o pamatyti – būtina.

Plėtra vykdoma pagal tris priemones

Skatinti turizmą Lietuvoje – viena iš Europos Sąjungos investicinių krypčių, kurios priemonėmis pasinaudoti skatina LVPA. 2014–2020 metų finansiniu laikotarpiu pasirašytų finansavimo sutarčių, skirtų turizmo projektams įgyvendinti, vertė siekė daugiau kaip 27 mln. Eur, iš jų – apie 25 mln. Eur sudaro ES finansavimas.

Būtent įvairios ES investicijų priemonės atvėrė lankytojams galimybę pamatyti gražiausius pažintinius takus, užlipti į vieną iš daugybės apžvalgos bokštų ar pažinti Lietuvos paveldą

Šiuo metu LVPA vykdomi ar jau baigiami turizmą skatinantys projektai pagal tris priemones: „Nacionalinių turizmo maršrutų, trasų ir produktų rinkodara bei turizmo ženklinimo infrastruktūros plėtra, „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“ ir „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra.

„Minėtų priemonių projektais siekiama didinti kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumą ir žinomumą bei įrengti turizmo ženklinimo infrastruktūrą ir užtikrinti turistų bei lankytojų informuotumą apie turizmo maršrutuose ir turizmo trasose esančias lankytinas vietas”, - teigia LVPA Viešųjų investicijų projektų skyriaus vedėja Kristina Dėjė.

Šiuo metu pagal išvardintas priemones baigti ar įgyvendinami 79 projektai.

Pažinti išmaniai

Birštono, Druskininkų, Palangos ir Neringos savivaldybės kviečia pažinti kurortus išmaniai – mobilioje programėlėje „Lietuvos kurortai“ įdiegtas audiogidas padeda išgirsti šių vietovių istoriją, natūralius sveikatinimo metodus bei jų poveikį žmogui. Sukurtuose maršrutuose šalia pagrindinių kurortų objektų įtraukiami ir mažiau žinomos, tačiau labai įdomios, kasdienybę praturtinančios vietos.

Anykščiai svečius kviečia sudalyvauti iššūkių žaidime, kuriame pasinaudojus mobiliąja programėle „Anykščiai, dviračiais kviečiama apkeliauti po žinomiausias Anykščių vietas specialiai sudarytuose maršrutuose, padedantys šį kurortą pažinti įvairiapusiškai.

Norintys atrasti Lietuvos praeitį, kviečiami apsilankyti gražiausiuose kultūros paveldo objektuose, kuriuos pristato projektas „Didikų Lietuva. Tai pilys ir dvarai, kurių istorija ne tik įkūnija Lietuvos valstybės, jos ūkio, visuomenės ir kultūros raidą, tačiau taip pat atspindi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės diduomenės iškilimą, jų politines karjeras, kultūrinę aplinką, stilių ir asmeninio gyvenimo peripetijas. Visos šios vietos išsamiai aprašytos ir sudėliotos žemėlapyje.

Labiau mėgstantys gamtą, užsukę į tinklalapį „Lietuvos gamta“ ne tik atras, bet ir sužinos plačiau apie įspūdingas mūsų žemės dovanas, išgirs apie jas legendas, o maršrutą galės planuoti išmaniame žemėlapyje.

Visi šie projektai įgyvendinti pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodarą“ iš ES struktūrinių fondų skirta virš 8 mln. Eur, kurie panaudojami 46 projektuose.

Naujas ženklinimas padės lengviau orientuotis

Žymūs pokyčiai vyksta ir įsisavinant priemonės „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“ suteikiamą finansavimą – daugybė lankytinų Lietuvoje žymimi naujomis nuorodomis, pristatomi moderniuose informaciniuose stenduose.

Šiuo metu Biržų, Kupiškio, Pasvalio ir Rokiškio rajonų savivaldybės įgyvendina bendrą projektą kuriame vykdoma jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra. Šiuose rajonuose esančiuose lankytinuose objektuose įrengti 236 ženklai, stendai ar nuorodos. Būtent tai lankytojams padės lengviau rasti ir mažiau žinomus įdomias vietas: Šmito malūną, Vaduvos piliakalnį su gyvenviete, Anšavos, Noriūnų, Pajiešmenių dvaro sodybas, Baltų pasaulio medį ir dar daugelį kitų.
Alytuje ženklinamas 66 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas „Alytus-Varėna“ („Olita-Orany), kuris driekiasi ant buvusio XIX a. pab. geležinkelio pylimo ir sujungia tris savivaldybes sužymint ne tik maršrutą bet ir netoliese esančius lankytinus objektus.

Taip pat ženklinamas autoturizmo maršrutas, jungiantis Alytaus miesto ir rajono, Varėnos rajono, Druskininkų ir Lazdijų rajono savivaldybes. Dzūkijos sostinėje įrengtas Sveikatos takas pasipildė devyniais informaciniais stendais, kuriuose yra žemėlapiai bei platesni aprašymai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija įrenginėja ženklinimo infrastruktūrą, skirtą informuoti ir žymėti lankytinas vietas Jonavos, Kėdainių ir Raseinių r. savivaldybes jungiančiame turizmo maršrute. Iš viso šiame maršrute net 373 įvairūs ženklai, kurie nuveda ar plačiau pasakoja apie objektus, kaip pavyzdžiui Kėdainių senamiestį, kuriame sužymėti išskirtinės architektūros namai, senovėje veikusios įstaigos, kaip Taikos teisėjo kamera ar Tomo Čenčerio vaistinė, laikoma viena seniausių Lietuvoje.
Klaipėdos miesto savivaldybė su partneriais plečia ženklinimo infrastruktūrą iš viso septyniose savivaldybėse (Klaipėdos miesto, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Skuodo rajonų, Neringos ir Palangos miestų) ir didina informavimą apie šias savivaldybes jungiančias turizmo trasas, maršrutus, lankytinas vietas.

Pagal priemonę „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra įgyvendinami 21 projektas, kuriems suteiktas daugiau nei 6 mln Eur finansavimas.

Šaltinis: LVPA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location