Kovo 29 d.

Kaip plėstis į tarptautinę rinką? 5 priemonės tarptautiniam bendradarbiavimui

2018-10-30 10:21 Dalintis:

Lietuvos verslas ir mokslas vis  dažniau domisi galimybėmis dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų ir  inovacijų programose. Todėl iškyla kausimų, kaip patikrinti ir  pristatyti savo idėją tarptautiniu mastu, ar vystomos idėjos yra  perspektyvios.

Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA) siūlo pasinaudoti programų ir priemonių įvairove.  Klientams sudaromos sąlygos dalyvauti užsienio parodose ir renginiuose,   užmegzti  naujų kontaktų, pristatyti idėją potencialiems  investuotojams, akceleruotis užsienio centruose ir taip įgyti naujų  žinių inovacijoms kurti. Labai svarbu užmegztas partnerystes tęsti  mokslinių tyrimų ir inovacijų projektuose bei gauti tokiems projektams  finansavimą. 

Lietuviai bendradarbiauja su įvairiomis  valstybėmis. Kaip rodo didžiausios ES investicijų programos „Horizontas  2020“ duomenys, daugiausiai bendrų projektų lietuviai vykdo su Vokietija  (533 partneriai), Italija (506) ir Prancūzija (503). Programos dalyviai  tarptautinių projektų metu įgyja įvairių kompetencijų, tarp jų paraiškų  rengimo, projektų valdymo įgūdžių, tarptautinio bendradarbiavimo  patirties. Verslas turi galimybę patobulinti jau esamus produktus ar  sukurti naujus bei tokiu būdu išvystyti konkurencinį pranašumą rinkoje.

Lietuviai turi galimybių sukurti naujus  prototipus ir juos ištestuoti. Štai tarptautinė programa „Eurostars-2“  kaip tik siūlo tokią galimybę. 2017 m. buvo vykdoma 18 šios programos  projektų, kuriems skirta 1,1 mln. eurų finansavimas. Projektai  dažniausiai vykdomi pramoninės gamybos, medžiagų ir transporto srityse.

„Bendradarbiaujant verslui ir mokslui  tarptautiniuose projektuose sukuriama vis daugiau naujų produktų ir  paslaugų, o tai padeda įmonėms augti ir plėstis į užsienio rinkas. Žinių  mainai, poreikių išsiaiškinimas ir supratimas yra naudingas abiem  pusėms, tad tolimesnis darbas kartu veda į praktikoje pritaikomus  rezultatus. Pabaigus vieną tarptautinį projektą, verslas mato naudą ir  dažnai tęsia darbus kituose“, - teigia MTEPI programų ir tarptautinio  bendradarbiavimo skyriaus vedėjas Ričardas Valančiauskas.

Kaip verslui įsijungti į tarptautinius  projektus? MITA siūlo pasinaudoti įmonių tarptautiškumo skatinimo  priemone, kuri atveria kelius vykti į tarptautinius konsorciumų  susitikimus. 2017 metais MITA finansavo net 74 įmonių dalyvavimą 21  tarptautiniame renginyje, kurie vyko 16-oje skirtingų užsienio  valstybių. 

Ne tik brandžios įmonės, bet ir jaunas  verslas turėtų domėtis tarptautinėmis galimybėmis, todėl MITA turi  specialią priemonę, kuri skirta norintiems akceleruotis užsienyje, tai  yra gauti paslaugų užsienio mokslo ir technologijų parkuose,  inkubatoriuose. Priemonės metu dalyviai turi galimybę įgyti skirtingų  kompetencijų mokymų eigoje, taip pat vykti į susitikimus su verslo  atstovais bei investuotojais, aplankyti tarptautines kompanijas, pvz.:  „eBay“, „Amazon Web Services“, „PayPal Innovation Lab“ ar „Huawei“.

Besidomintiems pažangiausiomis kosmoso,  gynybos, GPS ar žemės stebėjimo technologijomis –  atviri net trys  Europos kosmoso agentūros (EKA) centrai. Vizitų į EKA metu Lietuvos  verslui suteikiama galimybė vykti į kosmoso srities tarptautinius  renginius, kuriuose užmezgami nauji kontaktai ateities projektams ir  užsakymams. Į tokius centrus per paskutinius trejus metus jau vyko  pristatyti savo vystomų technologijų 11 įmonių iš Lietuvos.

Besidomintiems tarptautiniais ryšiais ir  naujų projektų galimybėmis,  MITA susistemintą apie programas ir  priemones pateikė infografikuose: http://mita.lrv.lt/lt/ziniasklaidai/infografikai.

Infografikai paruošti pagal ES projektą  „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas  Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas –  populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir  verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų  diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.

Šaltinis: Mokslo inovacijų ir paramos verslui agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location