Kovo 29 d.

Kaip kelionė į tarptautinį renginį technologijų parkui padėjo išgryninti veiklos kryptį

2018-09-13 14:39 Dalintis:

Visorių informacinių technologijų parkas (VITP) iš tarptautinio technologijų renginio Bratislavoje parsivežė aiškią veiklos plėtojimo viziją.

Pasinaudoję Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiama priemone „InoConnect“ VITP dalyvavo Slovakijos sostinėje vykusiame technologijų kūrėjų ir išradėjų suvažiavime „TechSummit 2018“. Čia parko atstovai ne tik klausėsi pranešimų ir naujausių tendencijų apie išmanius miestus, išmanias ligonines, dirbtinį intelektą, kibernetinį saugumą ar startuolius. Jie bendravo ir ieškojo partnerių.

„Šiuo metu vystome projekto, susijusio su edukacinėmis technologijomis, idėją, todėl mums svarbu sužinoti naujausias tendencijas šioje srityje ir atrasti bendraminčių, su kuriais galėtume plėtoti savo idėjas“, – sako VITP Inovacijų projektų vadovė Rasa Gofman.

VITP kalbėjosi su kitose šalyse veikiančiai technologijų parkais, ieškojo bendrų sąlyčio taškų galimiems tarptautiniams projektams, aiškinosi, kokiais būdais ir priemonėmis galėtų dar labiau pasitarnauti VITP įsikūrusių įmonių bendruomenei.

„Europoje vyrauja dvi technologijų parkų veiklos sritys: vienur jie tiesiog tarnauja kaip laikina, tačiau itin patogioje vietoje įsikūrusi stotelė naujai besikuriančiai įmonei, kitur technologijų parkai plėtoja į juose veikiančias įmones nukreiptas paslaugas ir tokiu būdu buria savo parko bendruomenę. Mums priimtinesnis būtent pastarasis variantas“, – sako R. Gofman.

Anot jos, Lietuvoje veikia daug bendradarbystės erdvių, pastatyta nemažai naujų verslo centrų, todėl patalpos ar jų lokacija lietuviškiems startuoliams neturi tokios reikšmės kaip, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje. „Realiausias ir vienintelis mūsų pasirinkimas – kurti ir investuoti į bendruomenę, kad parke įsikūrusios įmonės dėl čia teikiamų paslaugų nenorėtų jo palikti“, – teigia R. Gofman.

Ji pripažįsta, kad tik bendraujant su kitose šalyse veikiančiais parkais, klausantis gerųjų ir blogųjų tarptautinių patirčių, galima susidaryti bendrą vaizdą apie veikimo galimybes ir išsirinkti labiausiai tinkančią konkrečiai sričiai. Be to, lankymasis tarptautiniuose renginiuose leidžia pažinti naujausias technologijų tendencijas ir užmegzti parke veikiančioms įmonėms naudingus ryšius. „Mes susirenkame kontaktus ir vėliau dalijamės jais su parke veikiančiomis įmonėmis“, – priduria VITP atstovė.

Priemonė „InoConnect“ skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Ją gali naudotis tiek verslo įmonės, tiek mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai. Iškilus papildomiems klausimams, EEN atstovai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras – gali suteikti nemokamas konsultacijas dėl dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, suorganizuoti verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Nuotrauka: „TechSummit 2018“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location