Rugsėjo 29 d.

Kad vėžio gydymas nekenktų, lietuviai siūlo dozimetrą

2019-01-17 14:45 Dalintis:

Diagnozė „vėžys” reiškia ne tik laukiančią  kovą su piktybiniu naviku, bet ir kovą už sveikus žmogaus kūno organus,  ypač, jei gydymui naudojama jonizuojančioji spinduliuotė. Jauna Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi medicinos inžinierių ir fizikų komanda „Šeši partneriai“ sukūrė sprendimą, kaip padėti gydytojui  onkologui pasiekti gerų gydymo rezultatų ir kiek įmanoma labiau apsaugoti sveikus žmogaus kūno organus.

Išmatuoti tikslią dozę tenkančią pacientui radioterapijos metu  – vis  dar sudėtinga, todėl neretai pacientams tenka per didelė arba per maža jonizuojančiosios spinduliuotės dozė negu paskyrė gydytojas. Kauniečiai  sukūrė „BrachyDOSE” sistemą, kuri padeda užtikrinti gydymo kokybę.

„Toks prietaisas užtikrina gydymo kokybę brachiterapijos – vėžio  gydymo – procedūrų metu. Šio gydymo metu į vėžinį darinį patenka jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinis, kuris gali ne tik sunaikinti blogasias ląsteles, tačiau kartu pažeidžia ir sveikas ląsteles bei  organus. Mūsų dozimetras, patalpintas greta spinduliuotės šaltinių į  implantuotus vamzdelius, išmatuotų realią spinduliuotės dozę norimame  vėžinio darinio taške arba sveikuose organuose, kuriuos siekiama  apsaugoti”, –  apie įrenginio privalumą pasakoja MB „Šeši partneriai“  vadovė Neringa Šeperienė.

Įrenginio surinktus duomenis  išsaugojus kompiuteryje gydytojas itin tiksliai žino, kokia  spinduliuotės dozė teko vėžiniam dariniui ir kokia – sveikiems  audiniams. Tai padeda optimizuoti gydymo planą ir pasiekti geriausių  gydymo rezultatų.

Šiuo metu jau išbandytas įrenginio prototipas  bus testuojamas klinikinėje aplinkoje. Jo perspektyvomis neabejoja prie  kūrimo prisidedantys Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos  sveikatos mokslų universiteto mokslininkai. Įmonės komanda Kauno miesto savivaldybės verslo skatinančios agentūros „Kaunas IN” organizuojamame  miesto startuolių konkurse pateko tarp 11 perspektyviausių jaunų įmonių  ir turės galimybę gauti investiciją tolimesniam produkto kūrimui.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location