Spalio 31 d.

Jaunieji kūrėjai savo idėjas įgyvendino gamtoje!

2018-08-22 08:00 Dalintis:

Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (PMTP) organizavo naują  renginį – Idėjų stovyklą. VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai skaitė  pranešimus apie verslo pradžią, jo formas, finansavimo galimybes, kaip pasirinkti verslą ir pan. Vyko sėkmių istorijų vakaras, kuriame savo  patirtimi dalinosi PMTP robotikos projektų vadovas Vytautas Kalinauskas,  kavinės „Kavalierius“ savininkas Justinas Dalinda ir kirpyklos „Alex  Barber Shop“ įkūrėja Justina Jelinskė.

Kaip nesėkmės tapo sėkme kalbėjo stovyklos dalyvis „LuxeLum“ įkūrėjas  Kipras Krasauskas, priešmokyklinio kontekstinio ugdymo įstaigos  „Vaikystės sodas“ vadovė Monika Gritėnaitė ir Panevėžio mechatronikos  centro direktorius Donatas Pelenis. Stovykloje buvo pristatytos 9  idėjos.

Dovilė ir Kotryna pristatė šunų reabilitacijos centro idėją. Merginos  augintiniams Lietuvoje pasiūlė įsteigti kineziterapinės pagalbos  paslaugas. Šis verslo planas laimėjo pirmą vietą už išsamias konkurentų  ir tikslią finansinę analizes. VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Neringa  Trinskienė patikino, jog su tokiu pristatymu būtų galima gauti ir  finansavimą.

Dainius ir Dominyka pristatė išmaniosios perėjos idėją. Pasiūlyta  įrengti šalia perėjų išmaniąją zoną, ant kurios užlipus žmogui įsižiebtų ženklo apšvietimas ar informuojančios lemputės, kad yra pėsčiųjų.

Jauniausios Idėjų stovyklos dalyvės Klaudijos projektas skirtas  pagyvinti ir nuspalvinti Panevėžio miesto gatves „graffity“ piešiniais.

Vaikinų grupė – Donatas, Paulius, Gytautas, Mantas – sukūrė išmaniąją  lempą, kuri atlieka ne tik apšvietimo funkciją, bet ir yra lentyna, ant  kurios galima susidėti daiktus.

Dovydas sukūrė du projektus: interjero detalę – stalinę lempą, kurios  šviesą veikia sklindančios muzikos garsai ir išmaniąsias stakles,  skirtas darbams pagreitinti. Pasak jo, staklės galėtų atliktų trijų  prietaisų darbą – būtų galima tiek deginti lazeriu, tiek frezuoti,  piešti ar net spausdinti kaip su 3D spausdintuvu.

Mikas ir Andrius pristatė turizmo programėlę „Travel meet“, skirtą  mėgstantiems keliauti, bet neturintiems su kuo. Joje žmonės  registruojasi ir ieško aktyvų poilsį mėgstančių bendraminčių.

Raimundas kalbėjo apie išmaniojo namo programėlę. Jos pagalba galima  valdyti name esančius įrengimus, tokius kaip šildymas, signalizacija ir  kt.

Kipras ir Grasildė pasiūlė LuxeLum idėją – nestandartinius apšvietimo  sprendimus renginiuose. Komanda pasiūlė nuomoti išmaniuosius stalus su  LED apšvietimu, vandenyje plaukiojančius LED kubus ir kitas priemones.  Idėjos autoriai verslo planą pristatė atlikę konkurentų analizę,  tiksliai žinodami savo klientų auditoriją.

Lapkritį PMTP taip pat vyks Idėjų savaitgalis – tai 3 dienų iššūkis būsimiems verslininkams ir kūrėjams.

 Šaltinis: Panevėžio mokslo ir technologijų parkas. 


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location