Vasario 08 d.

Japonai, vystantys inovacijas energetikos, biotechnologijų ir fintech srityse, domisi Lietuvos įmonėmis

2018-11-23 10:20 Dalintis:

Kauno mokslo ir  technologijų parke lankėsi svečiai iš Japonijos – energetikos įmonės  „Chubu Electric Power“ atstovai. Jie domėjosi naujausiomis  technologijomis Kaune ir susitiko su inovacijų bendruomenėje veikiančia  „Gruppo FOS Lithuania“ komanda. Japonams buvo pristatyta naujai kuriama  biomedicininė elektroninė įranga, kuri padės stebėti smegenų insultą  patyrusio paciento būseną. Įmonė šį projektą įgyvendina kartu su KTU ir  LSMU mokslininkais.

„Vystomoje naujausioje versijoje  įrenginys susideda iš kelių dalių – jutikliai dedami ant galvos,  krūtinės ir rankų. Nuolat skenuodamas pacientą ir fiksuodamas kūno  pokyčius. Toks prietaisas padės stebėti  smegenyse bei kardiovaskulinėje  sistemoje vykstančius pokyčius,  suteikiant gydytojui papildomos  informacijos, padėsiančios didinti gydymo efektyvumą“,– pasakoja UAB  „Gruppo FOS Lithuania“ inžinierius ir tyrėjas Mantas Mikulėnas.

Svečiai iš Japonijos lankėsi ir „Gruppo FOS Lithuania“ laboratorijoje, kurioje darbuojasi įmonės komanda.

Kauno MTP inovacijų ir verslumo  departamento direktorius Paulius Nezabitauskas pristatė Parko  infrastruktūrą naujoves vystantiems jauniems verslams, taip pat kitų  įmonių kuriamas medicinos, robotikos sričių inovacijas: „VilimBall“  kamuoliuoką, mažinantį rankų drebėjimą, trimačio vaizdo stebėjimo  sprendimą savivaldžiams robotams.

„Tai ir yra pagrindinis privalumas  dirbti ir kurti Kauno mokslo ir technologijų parko bendruomenėje – čia  yra sudarytos puikios sąlygos po vienu stogu bendradarbiauti mokslui ir  verslui. Tai skatina dalinimąsi žiniomis ir naudingų ryšių kūrimą,  padedantį įmonei augti bei sėkmingai vystyti produktą“, – japonams  pasakojo UAB „Gruppo FOS Lithuania“ vadovė Rosita Makauskienė.

Japonijos energetikos įmonė „Chubu  Electric Power“ pastaruoju metu daug investuoja į inovacijas robotikos,  biotechnologijų, blockchain, dirbtinio intelekto sprendimais grįstas  naujoves.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location