Vasario 08 d.

Italų biotechnologai pasirinko medicininius prietaisus kuriančius lietuvius

2018-08-23 12:30 Dalintis:

Kauno mokslo ir  technologijų parke įsikūrusi jauna, rankų drebėjimą mažinantį įrenginį  „Vilim Ball“ vystanti, įmonė „Fidens“ buvo atrinkta italų biotechnologų  kaip viena perspektyviausių ir laimėjo verslo akceleravimo programą  „Open Accelerator“ Milane.  Pilnavertį gyvenimą kenčiantiems nuo  esencialinio tremoro pacientams grąžinantis prietaisas sužavėjo žinomą  Italijos farmacijos ir chemijos industrijos korporaciją „Zambon“. Iš 78  įmonių ir tyrėjų grupių, pasiūliusių inovatyvius sprendimus centrinės  nervų sistemos ir kvėpavimo ligų terapijai, biotechnologai į  perspektyviausiųjų dvyliktuką įtraukė būtent šį įrenginį sukūrusią  „Fidens“ komandą.

Kryptis – aukšto lygio neurologija

„Italai yra vieni iš stipriausių  medicininių įrenginių kūrėjų ir vystytojų, be to, jie sėkmingai įveda  savo produktus į rinką. Italijos vietinė rinka yra didelė ir talpi  –  didžioji  dalis šioje valstybėje esančių bei sertifikavimą atliekančių  notifikuotų įstaigų dirba tik joje. Tikiuosi, kad, mūsų atveju, verslo  akceleravimo programa padės paspartinti sertifikavimo procesus ir geriau  susipažinti su Pietų Europos rinka bei pritraukti papildomas  investicijas“, – sako MB „Fidens“ vadovas dr. Mantas Venslauskas.

Medicininio įrenginio, palankiai sutikto  JAV rinkoje ir jau parduodamo Lietuvoje, kūrėjas viliasi, kad programa  padės užmegzti ryšius, reikiamus „Vilim Ball“ prietaiso įvedimui į  Italijos rinką. Kaunietis kartu su savo komandos inžinieriais tyrėjais  bei mediku planuoja konsultuotis su aukšto lygio neurologijos  specialistais Italijoje.

Kartu tobulindami įrenginį  kūrėjai sieks padidinti jo efektyvumą ir tokiu būdu terapijos pagalba  dar labiau mažinti rankų drebėjimą bei sąstingį: „Šiuo metu teniso  kamuoliuko dydžio prietaisas, palaikius jį rankose, sumažina drebėjimą  vidutiniškai 50 proc., tačiau jis padeda 80 proc. pacientų, tad likusiam  penktadaliui padėti negalime. Sieksime, kad kažkuris iš šių rodiklių  pagerėtų, tai pasiekti turėtų padėti šiuo metu diegiama diagnostinė  funkcija.“

„Open Accelerator“ akceleratoriuje  produkto vystymo technologijomis ir medicinos klausimais pasiruošusi  dirbti pati „Zambon group“ įmonių grupė, verslo klausimais konsultuos  tarptautinė „Deloitte“ komanda, o teisinius aspektus pristatys  „Bird&Bird“.

Akceleratorius padėjo susipažinti su JAV rinka

12 savaičių verslo akceleravimo  programa, kurios vertė virš 50 tūkst. eurų, prasidės rugsėjį, o  programos pabaigoje visos komandos pretenduos į 100 tūkst. eurų  investiciją. Taip pat programoje dalyvaujančios komandos turės galimybę  užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą su „Zambon“ kompanija kaip  strateginiu partneriu, galės nemokamai darbuotis akceleratoriaus  erdvėse, naudotis laboratorijomis bei dirbti su aukštos kvalifikacijos  bei kompetencijos specialistais.

Pakviestas Kauno mokslo ir technologijų  parko, dr. M. Venslauskas prieš trejetą metų dalyvavo JAV Silicio slėnio  „RocketSpace“ akceleratoriaus programoje, skirtoje susipažinti su  medicininių įrenginių pristatymo JAV rinkai specifika, Amerikos Maisto  ir vaistų administracijos (FDA) sertifikavimu. Savo verslą kuriantis  tyrėjas sako, kad tokia patirtis buvo naudinga ir parodė pirmuosius  žingsnius ruošiantis medicininį įrenginį įvesti į JAV rinką. 

Verslo akceleratoriai pradedančiam  verslui gali suteikti ypač reikalingą pagreitį, be to, pastaruoju metu  jų besikuria vis daugiau ir įvairesnių, labiau besispecializuojančių ne  tik į informacines technologijas – įsitikinęs MB „Fidens“ vadovas. Jo  teigimu, kūrėjų komandoms tai naudinga patirtis, ypač planuojant dirbti  užsienio rinkose, tačiau ne mažiau svarbu atlikti namų darbus prieš  ieškant augimo galimybių.

„Visų pirma, svarbiausia rasti  akceleratorių, atitinkantį kuriamo produkto tematiką, tuomet abi pusės  turės didesnį interesą. Taip pat svarbu sužinoti, kokie yra minimalūs  verslo akceleravimo programos reikalavimai ir ar su savo produktu juos  tenkinate – tai gali būti prototipas, idėja, patentas, pirmieji  pardavimai ar kita. Taip pat būtina turėti sutrumpintą verslo plano  variantą, kuriame atsispindėtų pagrindiniai jo aspektai. Juo turite  glaustai, koncentruotai parodyti, jog suvokiate rinką, kuriamo produkto  poreikį joje ir žinote, kaip pasieksite numatytus tikslus. Ir, žinoma,  svarbu paminėti, ką iki šiol nuveikėte, kuo galite pasigirti ir kokie  yra artimiausi tikslai bei siekiai“, – pastebi dr. M. Venslauskas.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location