Kovo 29 d.

Įsibėgėja iniciatyva įmonėms efektyviai naudotis Baltijos jūros regiono moksliniu potencialu

2019-06-21 12:35 Dalintis:

Komercinių analitinių tyrimų organizacijos (angl. commercial analytical research organisations – CARO) – novatoriška, perspektyvi, tačiau Europoje mažai pastebima sritis. Šių pelno siekiančių organizacijų tikslas – padėti įmonėms efektyviau pasinaudoti mokslinių tyrimų įstaigų žiniomis bei potencialu. Tai palengvins įmonių prieigą prie mokslinių tyrimų infrastruktūros ir mokslinės patirties, būtinos analitinėms problemoms spręsti, norint sukurti naujus produktus ar tobulinti jau esamus. CARO veikla siekiama užpildyti rinkoje egzistuojantį vakuumą tarp naujo produkto kūrimu suinteresuotų įmonių ir didelio masto mokslinių tyrimų centrų.

Skaičiuojama, jog Europoje komercinių analitinių tyrimų organizacijų gali būti apie 200, tačiau šiuo metu joms itin stinga matomumo, bendradarbiavimo bei tarpusavio koordinacijos. Dėl šių priežasčių partneriai iš 8 šalių nusprendė sujungti šias organizacijas į bendrą platformą Baltijos jūros regiono šalyse. Įgyvendinat projektą taip pat analizuojami šių organizacijų verslo modelis bei veikla, technologinių tyrimų rinkos dalyviai ir kuriama pridėtinė vertė.

Projektui įsibėgėjant, Kopenhagoje susitikę ekspertai, tarp jų ir Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė Vilma Vilutytė, susipažino su aktualiais šios industrijos pavyzdžiais. „Tetra Pak“ įmonės atstovas Erik Bergvall pristatė, kokia strategija yra naudojama bendrovės tyrimų ir plėtros srityse, kuriant naujas pakuotes ar atliekant matavimus. Šiems tikslams įmonė pasitelkia kelių Danijos universitetų iniciatyvą „LINX“, atliekančia tarpininko tarp bendrovės ir didžiųjų mokslinių tyrimų centrų vaidmenį. „LINX“ investicijos sudarė apie 6,7 mln. EUR, pagrindinis investuotojas – Danijos valstybinis inovacijų fondas. Įdomu tai, jog „LINX“ paslaugomis suinteresuotos įmonės pirmąjį kartą jomis gali pasinaudoti nemokamai. Tikimasi, kad tokia paskata suveiks ir įmonės, pajutusios naudą, ims aktyviai jomis naudotis, taip leisdamos infrastruktūrai pačiai save išlaikyti.

Tarptautinio projekto veikla tik prasideda, tad ateityje numatomi ir kiti susitikimai. Šių metų rugsėjį Baltijos jūros regione veikiančios komercinių analitinių tyrimų organizacijos susitiks Danijoje ir jungsis į tinklą bendroms kompetencijoms ir kooperacijai vystyti. Kitąmet birželį planuojama platesnio masto konferencija Sankt Peterburge, sukviesianti universitetus, vyriausybės institucijas bei kitas suinteresuotas šalis. 

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui CAROTS, kuris siekia sukurti naujo tipo mažas ir vidutines įmones (MVĮ) - komercinių analitinių tyrimų organizacijas – teikiančias paslaugas įvairiose srityse. Konsorciumas veikia pagal Interreg Baltijos jūros regiono programą, jo veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location