Lapkričio 28 d.

INVEGA nuo šiol teiks individualias garantijas ir „Luminor“ bankui už kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimą

2020-09-29 11:01 Dalintis:

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Luminor“ banku – tai pirmoji finansų įstaiga ir šeštasis partneris, teiksiantis kelionių organizatoriams finansines garantijas už prievolių įvykdymo užtikrinimą su INVEGOS garantija. 

Pasak INVEGA vadovo Kęstučio Motiejūno, sudėtinga vertinti, kada turizmo sektorius ims atsigauti bei galės susigrąžinti dėl pandemijos smukusias veiklos apimtis ir pajamas, dėl to svarbu užtikrinti kuo platesnes galimybes kreiptis dėl prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijų, nes tik turėdami šį draudimą kelionių organizatoriai toliau galės vykdyti veiklą: „Plėsdami partnerių ratą, siekiame užtikrinti pasirinkimo galimybes verslui, kuriam ši paslauga aktuali jau dabar arba tokia taps netolimoje ateityje. Dabar šia valstybės pagalba galima pasinaudoti ne tik draudimo bendrovėse, bet ir finansų įstaigoje“.

Nuo neatlygintinų garantijų teikimo pradžios draudimo įmonės su kelionių organizatoriais pasirašė 10 naujų sutarčių, kurių bendra suma siekia 1 mln. Eur, iš kurių INVEGOS garantuota dalis sudaro 500 tūkst. EUR. Tikimasi, kad prie finansinės priemonės prisijungus „Luminor“ bankui bus galima pasirūpinti dar sklandesnės kelionių organizatorių veiklos užtikrinimu.

„Atsiradus galimybei nedvejodami nusprendėme prisijungti prie šios priemonės įgyvendinimo. Per ne vienerius bendradarbiavimo metus esame užmezgę itin glaudžius santykius su turizmo sektoriaus atstovais, kurių verslai šiuo metu dėl siautėjančio koronaviruso yra bene stipriausiai nukentėję, – teigia „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas. – Esame dėkingi, jog valstybė ne tik kreipia dėmesį į labiausiai nukentėjusius verslus ir ieško būdų, kaip jiems padėti pergyventi šį sudėtingą laikotarpį, bet ir suteikia galimybę mums prisidėti prie šios pagalbos“.

Kelionių organizatoriams skirta prievolių įvykdymą užtikrinanti garantija gali būti naudojama tiek naujam laidavimo draudimui ar garantijai įsigyti, tiek pratęsti jau galiojančius. Pratęsiant prievolių užtikrinimą yra siekiama, jog kelionių organizatorius galėtų sėkmingai organizuoti savo veiklą, o jam padėjusiai finansų įstaigai yra suteikiama rizikos apsauga. Kelionių organizatoriui gali būti prailginami turimos prievolių įvykdymo garantijos ir laidavimo draudimo galiojimo terminai arba padidinama jų suma. Taip pat kiekvienos paraiškos vertinimo metu yra sprendžiamos esamo užstato dydžio sumažinimo arba panaikinimo galimybės.

Individualiomis prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijomis ar laidavimo draudimu besiruošiančios pasinaudoti smulkios, vidutinės ir didelės įmonės bei verslininkai finansų tarpininkams privalo pateikti galiojantį kelionių organizatoriaus pažymėjimą, SVV subjekto statuso bei draudimo bendrovės ir finansų institucijos pateiktą atitikties deklaraciją.

Dėl neatlygintinų garantijų kelionių organizatoriai gali kreiptis į vieną iš su INVEGA sutartį sudariusių draudimo įmonių ar finansų institucijų – bankas „Luminor“, ADB „Gjensidige“, AB „Lietuvos draudimas“, ADB „Compensa Vienna Insurance Group“ bei AAS „BTA Baltic Insurance Company“ ir „ERGO Insurance SE“ filialus Lietuvoje.

Šaltinis: INVEGA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location