Liepos 23 d.

„Intelektas. Bendri mokslo verslo projektai“ paraiškų vertinimo eiga

2018-11-14 12:30 Dalintis:

Pasibaigus ketvirtajam priemonės  „Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai” kvietimui, Lietuvos verslo  paramos agentūra (LVPA) gavo 138 paraiškas, kuriose įmonės savo  projektams vykdyti prašė 100,9 mln. Eur. finansavimo, o bendra būsimų  projektų vertė siektų 168 mln. Eur.
 
Įmonių poreikiai investuoti į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės  veiklos (MTEP) vykdymą pagal nustatytas 6 sumaniosios specializacijos  kryptis skyrėsi. Daugiausia paraiškų sulaukta transporto, logistikos ir  informacinių technologijų srityje – 44 paraiškos. Taip pat daug projektų  ketinama vykdyti naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų  srityje – 30, sveikatos technologijų ir biotechnologijų srityje  pateiktos 24 paraiškos.  Likusioms trims sumaniosios specializacijos  kryptims pateikta šiek tiek mažiau paraiškų – energetikos ir  agroinovacijų kryptims pateikta po 14 paraiškų, o kūrybingos ir  įtraukios visuomenės – 12.
 
Atsižvelgus į „Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ vertinimo  pirmuosius rezultatus, pareiškėjams jau yra išsiųsta 114 paklausimų, o  kai kuriems iš jų -  ir po antrąjį paklausimą.
 
Svarbių dokumentų trūkumas daro didelę įtaką paraiškų vertinimo trukmei.  Dažniausia to priežastis -  nepilnai pateikta informacija apie  projektą. Verslo planas – svarbiausias dokumentas. Projektų vadovų  duomenimis 3 pareiškėjų projektuose trūksta šios esminės informacijos,  be  kurios vertinimo darbai yra negalimi.
 
Pareiškėjai taip pat prašo nukelti atsakymų į paklausimus ir paraiškas  patikslinančios informacijos pateikimo LVPA terminus. Šie veiksniai turi  įtakos vertinimo efektyvumui ir trukmei, iki šiol buvo sulaukta iki 70  proc. panašių prašymų.
 
„Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ paraiškų vertinimas apima  platų spektrą įvairių MTEP sričių. Bendradarbiaujant su mokslo ir  studijų institucijomis LVPA pasitelkė išorės ekspertus, padedančius  tinkamai įvertinti projekto idėją bei specifines projekto išlaidas.  Ekspertai šiuo metu rengia virš 160 ekspertinių išvadų.
 
Vertinat bendruosius atitikties kriterijus šiuo metu jau yra  identifikuoti 7 pareiškėjai, negalintys pretenduoti į finansavimą, nes  jų įmonės patiria ekonominius sunkumus.
 
Be to, nemažas skaičius pareiškėjų paraiškos pateikimo dieną, pagal  Lietuvos Respublikos teisės aktus,  nebuvo įvykdę visų įsipareigojimų  Valstybinei mokesčių inspekcijai ir (ar) SODRAI. Identifikuotos net 9 su  šia problema susiduriančios įmonės.
 
Prabėgus 45 dienoms nuo kvietimo teikti paraiškas pabaigos, vertinimo  organizatoriai atkreipia dėmesį, kad tinkamumo finansuoti vertinimo  darbai vyktų daug sklandžiau, jei įmonės operatyviai vertinimui teiktų  reikalingą informaciją ir duomenis.
 

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.          

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location