Spalio 02 d.

Inovatyvioms idėjoms įgyvendinti – 68 mln. eurų

2019-01-24 16:47 Dalintis:

Bendriems mokslo ir verslo projektams, kuriuos įgyvendinant  planuojama sukurti nemažai inovatyvių produktų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė beveik 68 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų. 

Pagal ketvirtąjį priemonės „Intelektas. Bendri mokslo–verslo  projektai“ kvietimą 55 mln. eurų paskirstyta 91 teigiamai įvertintam projektui. Dar 12,45 mln. eurų skirta dviem stambiems projektams pagal  ES investicijų priemonę „Intelektas LT-2“ . 

„Matome, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas dar turi daug potencialo. Net 75 planuojami sukurti produktai yra nauji ne įmonės ar rinkos, o pasaulio lygiu. Į tokių produktų kūrimą ir eksportą turėtų  orientuotis šalies verslas, tam pasitelkdamas šalies mokslininkus“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. 

Bendra priemonės „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ finansuojamų projektų vertė viršija 90 mln. eurų. Didžiausia projekto vertė yra 3,8 mln. eurų, o didžiausia finansavimo suma – beveik 2 mln. eurų. Net 62 proc. teigiamai įvertintų įmonių yra labai mažos ir mažos  įmonės: projektus vykdys 28 mažos ir tiek pat labai mažų įmonių.

Įgyvendindami numatomus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) projektus pareiškėjai žada sukurti tokius produktus kaip sumani, realiuoju laiku planuojama pervežimų sistema, kuri sudarys galimybę spręsti 10 000 vilkikų transportavimo planavimo uždavinius, teikti veido rekonstrukcinės operacijos planavimo paslaugą, taikyti imunologinio nevaisingumo diagnostikos sistemą ir naudoti pažangios  terapijos vaistinį preparatą imunologiniam nevaisingumui gydyti. 

Pagal kitą ES investicijų priemonę „Intelektas LT-2“ 9 mln. eurų sulauksianti bendrovė netrukus pradės įgyvendinti projektą, kurio veiklos – tirti, kurti ir tobulinti mikrobinių produktų gamybos technologijas, o rezultatas – biologiškai panašaus ilgai veikiančio  insulino glargino gamybos technologijos prototipas.

3,43 mln. eurų finansavimą gavusi įmonė kurs naujos kartos  išmaniuosius kompozicinius ultragarsinius šilumos ir vandens  skaitiklius, kurie ne tik bus pigesni, bet ir tarnaus pusantro karto  ilgiau ir bus palankūs aplinkai. 

Daugiausia naujų MTEPI projektų pagal abi priemones bus įgyvendinama  Vilniaus apskrityje – 64, Kauno apskrityje – 21, Klaipėdoje – 3, Alytuje  ir Marijampolėje – po 2, Telšių apskrityje – 1. 

Šaltinis: Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location