Gegužės 19 d.

Inovatoriai įsteigė 17 perspektyvių verslų

2018-10-05 14:40 Dalintis:

Nesustebkite, jei netolimoje  ateityje upėse pamatysite elektra varomus laivus, atvykus pas gydytoją  Jums bus įtaisyta ankstyvuosius širdies sutrikimus diagnozuojanti  sistema, o ūkininkaujantiems bus siūloma leisti klasikinę muziką  siekiant užauginti kokybišką jautieną. Šios ir daugybė kitų naujovių jau  skverbiasi į Lietuvos rinką.

Mokslo, inovacijų ir  technologijų agentūra (MITA) paskelbė kasmetinio konkurso „Ieškomas  Inovatorius!“ galutinius rezultatus. Rugsėjo mėn. buvo įkurta 17 naujų  startuolių, kurių idėjos stebina perspektyvumu. Sporto ir medicinos  inovacijos, dronų įkrovimo prietaisai, hibridiniai saulės kolektoriai,  robotizuotos sistemos, kriptovaliutų platformos, naujos gyvūnų auginimo  technologijos, naujovės elektronikos srityje  – tokios idėjos šiuo metu  vystomos Lietuvoje.

 „Mūsų tikslas atrasti ir paskatinti  inovatorius, talentingus verslo idėjų generatorius, kurie nori  įgyvendinti savo svajonę – turėti verslą. Inovacijų savaitės metu  stengiamės užkrėsti naujovių „virusu“ bei paskatinti galvoti apie idėjų  realizavimą. Taip pat turime tikslą prisidėti prie 1000 startuolių  idėjos vystymo Lietuvoje iki 2020 metų “, sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Inovatyvūs verslai kuriami taikant  įvairius sprendimus, pavyzdžiui pasitelkiant lietuviškus lazerius  vystomos naujos litavimo ir apdirbimo technologijos, plačiai naudojamos  robotizuotos technologijos, kurios leidžia atsisakyti žmogaus darbo  jėgos bei skaitmenines technologijos, įgalinančios procesų  standartizaciją. Nauji verslai pasitelkia naujas vaizdo filmavimo ir  apdorojimo technologijos bei virtualios realybės sprendimus.

Miesto festivalio „Inovacijų savaitė  2018“  metu inovatyvių idėjų kūrėjai buvo apdovanoti diplomais ir  paskatinimu eiti pirmyn iš MITA ir Lietuvos inovacijų centro ekspertų.

Pavasarį šiame konkurse buvo gautos 72  idėjos, iš kurių buvo atrinktos perspektyviausios, o jų autoriams pavyko  įsteigti 17 inovatyvių verslų.

Startuoliams  šiuo metu yra teikiama konsultacinė pagalba teisiniais, finansavimo, investicijų pritraukimo klausimais.

Geriausieji iš jų, įvykdę didžiausią  progresą, turės galimybė vykti į MITA organizuojamas akceleravimo  programas prestižiniuose užsienio akceleratoriuose. Bus siūlomos  galimybės vykti į Izraelį, Singapūrą, Kiniją ar į Skandinavijos  valstybes.

Ši veikla įgyvendinama per MITA kartu su  partneriais vykdomą inciatyvą „InoSpurtas“. Prie šio konkurso prisideda  ir pradedančiuosius inovatorius konsultuoja net 8 organizacijos: MITA,  Lietuvos inovacijų centras, Visorių informacinių technologijų parkas,  Kauno mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos mokslo ir technologijų  parkas, Fizikos instituto mokslo ir technologijų mokslų parkas,  Saulėtekio mokslo ir technologijų parkas, Šiaurės miestelio technologijų  parkas.

MITA konkursas  „Ieškomas inovatorius!“ jau vyksta antrą kartą. Pernai buvo įkurta 11 startuolių, o šiemet – net 17.

Šaltinis: MITA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location