Birželio 13 d.

Taline ieškos sprendimų išmaniam miestui ir patrauklioms viešosioms erdvėms

2018-08-31 07:50 Dalintis:

Rugsėjo 17-19 d. projektas  „Smart-up BSR“ kvies dalintis idėjomis apie tai, kaip kurti išmanų  miestą ir patrauklias viešąsias erdves, pritraukti šiandienos talentus  bei mažinti atskirtį.
 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas  šiame projekte atstovauja Lietuvai drauge su Mokslo, inovacijų ir  technologijų agentūra (MITA). Tarptautinių „Smart-up BSR“ inovacijų  stovyklų tikslas – per Sumanios specializacijos prizmę pasiūlyti  inovatyvius sprendimus, kaip galima efektyviai spręsti Europos  visuomenėms dažniausiai iškylančius iššūkius, kurie susiję su senėjimu,  miestų transporto ir taršos problemomis, atliekų panaudojimu. Bendrų  užsienio ekspertų susitikimų metu naudinga generuoti idėjas ir  pasiūlymus, kaip skatinti sveiką senėjimą, plėtosi žiedinės ekonomikos  idėjas, prisidėti prie išmanių sprendimų kūrimo miestuose.
 

Stovyklos Taline metu bus aptariamos ne  vien Estijai aktualios temos. Pasaulis susiduria su tebeaugančiais  urbanizacijos mastais. Nors jie ryškiausiai pastebimi Azijoje ir  Afrikoje, procesai nesustoja ir Europoje. Didmiesčių populiacijos auga –  viešųjų paslaugų sektoriui tenka bandyti prie to prisitaikyti, skubiai  tobulinti turimą infrastruktūrą. Tuo pat metu Europa sensta – šis faktas  reiškia, jog šalims, regionams ir miestams, siekiantiems išlikti  konkurencingais, teks varžyti dėl jaunų talentų siekiant juos pritraukti  ir išlaikyti. Šiame kontekste itin nykiai atrodo pilki daugiabučių  kvartalai, iškilę dar po 2-ojo Pasaulinio karo. Vis garsiau svarstoma  apie tai, kaip būtų galima paskatinti miegamųjų mikrorajonų bendruomenes  pačioms imtis didesnės iniciatyvos keičiant ir tobulinant savo aplinką –  Talinas čia nėra išimtis.
 

Du pagrindiniai „Smart-up BSR“ inovacijų  stovyklos organizatorių suformuluoti iššūkiai kvies diskutuoti apie  galimybes didesniam visuomenės įtraukimui siekiant pagerinti žmonių  gyvenamąją aplinką ir gyvenimo kokybę, kaip regioną paversti išmaniu.
 

Taip pat  bei toliau tęsiamos diskusijos  ir plėtojamos idėjos, kurios jau pradėtos vystyti per inovacijų  stovyklas, vykusias Suomijoje (Luosto  mieste), Danijoje ( Aarhus  mieste) ir Lietuvoje (Klaipėdos bei Palangos miestuose).


Apie Smart-up BSR


„Smart-up BSR“ projektas įgyvendinamas kartu su kitais 12 partnerių  ir daugiau kaip 20 asocijuotų partnerių iš Baltijos jūros regiono šalių,  įskaitant akademines, savivaldybių, regionų plėtros ir kitas  organizacijas.


Įgyvendinamo projekto tikslas yra padėti Baltijos jūros regiono  šalims spręsti problemas, su kuriomis jos susiduria įgyvendinant  regioninę mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką, dalinantis ES  sumaniosios specializacijos ekspertų (Regionų komiteto, EK Jungtinio  tyrimų centro) gerąja praktika ir bendrai kuriant sumanios  specializacijos įgyvendinimo koncepcijas. Tikimasi, jog projekto, kuris  yra orientuotas į 4 temines sritis (sveikas senėjimas, išmanus miestas,  klimato kaita bei žiedinė ekonomika), rezultatai leis partneriams ir  kitiems Baltijos jūros regione efektyviai realizuoti savo politiką,  pašalinti kliūtis ir panaudoti kolektyvines žinias bei patirtį, siekiant  veiksmingo regioninio ir tarptautinio bendradarbiavimo.

Pagrindiniai Smart-up BSR rezultatai, kurių siekiama organizuojant ir  dalyvaujant specializuotuose partnerių renginiuose – inovacijų  stovyklose, bus sumanios specializacijos strategijų ir planų  atnaujinimas, pagerintas sumanios specializacijos suinteresuotųjų šalių  įsitraukimas bei sumanios specializacijos realizavimo efektyvumas ir  sklaida partnerių regionuose.


Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location