Balandžio 21 d.

Inovacijų stovykloje – diskusijos apie tvarią plėtrą Baltijos jūros regione

2019-05-07 09:30 Dalintis:

Įvairių miestų, regionų,  universitetų, inovatyvių įmonių ir visuomeninių organizacijų atstovai bei ekspertai iš devynių Baltijos jūros regiono valstybių š.m. gegužės 2  – 4 d. rinkosi į Aalto universitete vykusią inovacijų stovyklą Suomijoje, kur kartu ieškojo geriausių būdų, kaip efektyviai įgyvendinti tvarios plėtros strategijos tikslus, tarėsi, kokių kompetencijų tam reikia ir kaip jas išsiugdyti, kaip į šį procesą įtraukti kuo didesnę dalį visuomenės, kad rezultatai būtų realiai pasiekiami.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), kuri yra tarptautinio projekto Smart-up BSR partnerė, atstovaujanti Lietuvą, dalyvavo šioje stovykloje. Pagrindinis stovyklos diskusijų objektas buvo padėti rasti sprendimus, kaip būtų galima Baltijos jūros regione įgyvendinti Jungtinių tautų tvarios plėtros tikslus.

„Inovacijų stovyklose bendradarbiaujant tarptautiniams partneriams gimsta inovatyvios idėjos. Čia susirenka geriausi specialistai ir ekspertai, o išgeneruotos idėjos – perkeliamos į praktiką bei prisideda prie tvarios Baltijos jūros regiono plėtros. Lietuvai svarbu būtų šių procesų sūkuryje ir kurti „švarią“ regiono ateitį“, – pasakojo Evelina Vainorienė, Smart-up BSR projekto atstovė.

Darni plėtra reikalauja netradicinių sprendimų, kuriems būtinas platus požiūris ir visapusiškas bendradarbiavimas.

Aalto universitetas, bendradarbiaudamas su Klimato kaitos koalicija, Espoo ir Kotka miestais tarptautinei specialistų bendruomenei paruošė keturis iššūkius, kurie aktualūs Baltijos jūros regionui ir yra susiję su klimato kaitos mažinimu. 

Stovyklos dalyviai ieškojo pačių neįprasčiausių sprendimų ir parengė bei iššūkius pateikusioms organizacijoms pristatė konkrečius siūlymus, kaip žaidžiant švarinti aplinką, mažinti taršą plastikais Baltijos jūros pakrantėse, kaip sveiku maistu bei gyvensena sudominti vaikus bei į įvairias aplinkosaugines akcijas įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių.

Europos Komisijos Regionų Komiteto pirmasis viceprezidentas p. Markku Markkula susirinkusiems regionų atstovams pristatė tvarios plėtros tendencijas, planuojamus principus bei finansavimo prioritetus.

Vaikų ir jaunimo įtraukimas sprendžiant įvairius tvarios plėtros klausimus, savimonės keitimas, atsakingas investavimas ir sumanių miestų vaidmens didinimas, jau pasiektų konkrečių sėkmės pavyzdžių perkėlimas ir panaudojimas kituose Baltijos  jūros regionuose bus itin svarbūs sekančiame ES finansavimo periode, tad susirinkusieji jau dabar aktyviai diskutavo apie galimas iniciatyvas ir bendradarbiavimo galimybes.

Geriausi sprendimai klimato kaitos, švietimo, aplinkosaugos ir kitais itin svarbiais tvarios plėtros strategijos klausimais  bus viešai prieinami ir Smart up BSR projekto tinklapyje.

Ši inovacijų stovykla – jau septintas Baltijos jūros regiono atstovus suburiantis renginys, organizuojamas Interreg BSR programos remiamo Smart-up BSR projekto rėmuose.

Daugiau apie projektą ir jo rezultatus skaitykite: https://smartup-bsr.eu/.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location