Balandžio 18 d.

Inovacijų stovykla Rygoje: apsvarstyti Europos inovacijų politikos iššūkiai

2020-03-03 14:20 Dalintis:

„Inovacijos – tai naujų pelėkautų atradimas. Neidealizuokite jų ir inovacijas priimkite tik tada, kai jos gerenės už jūsų katę!“, – tokiais žodžiais renginio globėja, jos ekscelencija Latvijos Respublikos Prezidentė Vaira Vike-Freiberga pradėjo tris dienas vykusią Inovacijų stovyklą Rygoje, Latvijoje.

Į Latvijos sostinę iš visų Baltijos jūros regiono šalių šią savaitę suvažiavę Europos Komisijos ekspertai ir politikai, mokslo ir inovacijų specialistai turėjo puikią galimybę susipažinti su skirtingų šalių inovacijų ekosistemomis, sumanios specializacijos sprendiniais, dalinosi patirtimi, kaip paskatinti mokslo ir verslo  bendradarbiavimą kuriant naujus produktus bei taip įveiklinant naujausią mokslo infrastruktūrą.

Diskusijų ir darbo grupėse metu susirinkusieji dalinosi žiniomis, kritiniais pastebėjimais bei įžvalgomis apie skirtingų Baltijos šalių inovacijų ekosistemas, ieškojo būdų, kaip tinkamai organizuoti bendradarbiavimą, siekiant efektyviai spręsti ne tik Europos, bet globalius iššūkius.

Europos Regionų Komiteto vice-prezidentas p. Markku Markkula su susirinkusiais pasidalino naujausia informacija apie Europos inovacijų politiką sprendžiant XXI amžiaus iššūkius. Europos Komisijos pateikti siūlymai „Horizon Europe“ programai – ypatingas dėmesys ugdymui ir mokymuisi bei bandradarbiavimo stiprinimui – buvo itin įdomūs ir aktualūs susirinkusiems. 

„Skirtingas žinias ir patirtis turinčių ekspertų, jau vykdomų projektų ir iniciatyvų, pačių įvairiausių kompetencijų apjungimas bendriems iššūkiams spręsti – patikrinta sėkmės formulė, kurią taikome ”Smart up BSR” projekte. Šis projektas – tai bendradarbiavimo platforma, skirta sukurti papildomą naudą įvairiausių institucijų jau vykdomoms iniciatyvoms, pilotinėms veikloms“, – teigia Evelina Vainorienė, MITA projekto „Smart up BSR“ vadovė Lietuvoje.

Hakatonų, forumų ar išvažiuojamųjų inovacijų stovyklų pagalba yra apjungiama viso Baltijos regiono sumanios specializacijos įgyvendinimu suinteresuota bendruomenė. Kaip pasakojo E.Vainorienė,  šiuo metu kartu su partneriais rengiama informacija apie įvairiausias mūsų šalies miestuose vykdomas iniciatyvas, stiprinančias miestų – kaip inovacijų variklių vaidmenį regione. Jau visai netrukus bus atidarytas ir tarptautinis Idėjų bankas, kuriuo galės pasinaudoti visi norintieji.

Inovacijų stovyklą vainikavo iškilmingas Rygos deklaracijos pasirašymas, kuriuo Baltijos šalių inovacijas kuruojančios institucijos, mokslo akademijos inicijavo Baltijos jūros šalių Inovacijų platformos sukūrimą, padėsiantį Baltijos regiono valstybėms glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant visam regionui aktualias problemas.

Tai jau septintoji inovacijų stovykla, organizuojama Interreg Baltijos jūros regiono programos remiamo „Smat up BSR“ projekto pagalba.

Projektu siekiama padėti Baltijos jūros regiono šalims kuo efektyviau įgyvendinti regioninę mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką, dalintis ES sumaniosios specializacijos ekspertų gerąja praktika ir bendrai kurti sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimo koncepcijas.

Baltijos regiono šalių specialistai iš aštuonių šalių ieško geriausių sprendimų sveiko senėjimo, išmanių miestų kūrimo, klimato kaitos bei žiedinės ekonomikos srityse.

Šio projekto įgyvendinimą Lietuvoje koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku. 

Inovacijų stovykla Rygoje

„Smart up BSR“ projektas

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location