Rugpjūčio 05 d.

Inovacijų srityje Baltijos valstybėms vis dar tenka vytis Vakarus

2018-07-24 14:27 Dalintis:

Hamburgo tarptautinės ekonomikos institutas išleido politikos dokumentą apie Baltijos jūros regiono valstybių inovacinius ir kūrybinius pajėgumus. Dokumente teigiama, kad nors Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos pasiekimai kai kuriose inovacijų kūrimo, diegimo ir taikymo srityse viršija ES vidurkį, bendrame inovacijų ir kūrybiškumo kontekste Baltijos valstybėms vis dar tenka vytis Vakarus.

Kita vertus, pastebi institutas, besivejant Vakarus Baltijos šalyse augs mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros pajėgumai, kurie ilgainiui prisidės prie spartesnio šių šalių ekonominio augimo.

Hamburgo tarptautinės ekonomikos institutas kartu su Lietuvos inovacijų centru ir dar šešiais partneriais iš Baltijos jūros regiono valstybių susijungė į tarptautinį konsorciumą GoSmart BSR, kurio tikslas – stiprinti regioninę sumanią specializaciją per tarpvalstybinį pramonės, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sektoriaus bei viešųjų institucijų bendradarbiavimą. Konsorciumas veikia Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos Interreg BSR pagrindu ir yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Visą politikos dokumentą anglų kalba galite rasti čia.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location