Gegužės 30 d.

„Inovacijų savaitė 2018” kviečia praplėsti realybės suvokimo ribas

2018-09-21 07:58 Dalintis:

Norite sužinoti apie daiktų  internetą? O gal svajojate įsirengti išmaniuosius namus? Trečiuosius  metus skaičiuosiančio miesto festivalio „Inovacijų savaitė 2018“ metu  išgirsite viską apie naujausias technologijas Lietuvoje ir užsienyje.  Šiemet renginiai vyks rugsėjo 24–30 dienomis dviejuose didžiuosiuose  Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune.

„Inovacijų savaitės 2018“ dalyviai  kviečiami ne tik dalyvauti diskusijose, klausytis pranešimų, keliauti  autobusu po inovatyvias įmones, verslo organizacijas, Integruotus  studijų, mokslo ir verslo centrus (slėnius), mokslo ir technologijų  parkus ir universitetus, bet ir įsitraukti į kitas interaktyvias veiklas  – dronų lenktynes, protmūšį, robotikos dirbtuves, diskusijas su  verslininkais, inovatoriais ir mokslininkais.

Paliečiant kiekvieną iš trijų  pagrindinių festivalio temų – technologijų inovacijas, inovacijas versle  ir kasdieniame gyvenime – siekiama atskleisti, kaip šiuolaikinėje  aplinkoje keičiasi mūsų pasaulio suvokimo ribos.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius  teigia: „Apie inovacijas dažniausia kalbama mokslo ir verslo kontekste,  tačiau inovacijos yra kasdienybė. „Inovacijų savaitės“ tikslas yra  sujungti šiuos kontekstus ir parodyti, kad galimybė inovacijai gali  atsirasti netikėčiausiose kasdienėse situacijoje, o gebėjimas tą  galimybę pastebėti gali tapti naujo išradimo ir sėkmingo startuolio  pradžia.“

Vilniaus centre – trys interaktyvios inovacijų palapinės

„Įženk į pokyčių pasaulį!“ – taip  vadinasi  rugsėjo 24 d. Vilniaus Lukiškių aikštėje įvyksiantis miesto  festivalio atidarymo renginys. Visą savaitę truksiančio festivalio  esminis akcentas – 3 interaktyvios inovacijų palapinės, įsikursiančios  rugsėjo 25–27 d. Vilniaus miesto centre.

Norintys daugiau sužinoti apie  technologijų inovacijas bus kviečiami apsilankyti Europos aikštėje. Čia  kiekvienas nemokamai galės išmėginti virtualios realybės žaidimus ir  kitas pramogas, o vakarais nuo 17 val. paklausyti pranešimų apie  ateities technologijas, mokslo ir verslo partnerystę.

Besidomintys inovacijomis kasdieniame  gyvenime laukiami V. Kudirkos aikštėje, kur Robotikos akademija kvies  dalyvauti robotų dirbtuvėse ir žaidimuose. Vakarais nuo 17 val.  visuomenininkai ir verslininkai apžvelgs mūsų vartojimo įpročių kaitą,  socialinių medijų ir dirbtinio intelekto įtaką bendravimui ir  pasirinkimams.

Sukančius galvą, ar ateityje kiekvienas  namuose galėsime 3D spausdintuvu atsispausdinti, pavyzdžiui, maistą,  kviesime apsilankyti Lukiškių aikštėje. Verslo inovacijų palapinėje bus  demonstruojamas 3D spausdintuvas, svečiai galės atsispausdinti  „Inovacijų savaitės“ raktų pakabuką ir išbandyti dronų pilotavimą. Nuo  17 val. verslo atstovai ir visuomenininkai dalysis žiniomis apie  modernius išradimus, keičiančius ne tik rinką, bet ir mūsų kasdienybę.

Inovacijų palapinėse pranešimus skaitys  ir diskusijose dalyvaus žurnalistas Andrius Tapinas, rašytojas Giedrius  Drukteinis, TV prodiuseris Laurynas Šeškus, NASA stažuotojas Narūnas  Kapočius, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, trimatės spaudos  entuziastas Eimantas Auglys, SEB banko inovacijų vadovas Andrius  Bolšaitis, Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina,  profesorius Gediminas Navaitis, maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė  ir kiti pranešėjai.

Nemokami renginiai pagal kiekvieno interesus

Rugsėjo 25 d. (antradienį) įmonių,  universitetų ir organizacijų komandų lauksime protmūšyje „100-mečio  inovacijos“ (muzikos klube „Paviljonas“, Vilniuje). Tą pačią dieną  įmonės „Socialus marketingas“ kūrybos ir procesų vadovas Aidis Dalikas  verslo pusryčių metu pristatys besikeičiančius reikalavimus, norintiems  sėkmingai komunikuoti ir pasiekti savo klientus. Bus skaitomi  interaktyvūs pranešimai medijų ir rinkodaros bei ateities technologijų,  vartojimo įpročių temomis.

Tą pačią dieną vilniečiai ir miesto  svečiai taip pat kviečiami į VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiantį renginį  „Intelektinės nuosavybės svarba: perspektyvos ir konkurencingumas  versle“. Jo metu išgirsite apie pagrindinius  intelektinės nuosavybės ir  nematerialaus turto teisinius aspektus – kaip ir kodėl intelektinė  nuosavybė svarbi verslui. Sužinosite, ko reikia saugotis ir į ką  atkreipti dėmesį pradedant vystyti naują projektą ar verslą. Renginio  svečias – daugiau kaip 18 metų patirtį intelektinės nuosavybės apsaugos,  konkurencingumo valdymo srityse sukaupęs Norvegijos inovacijų  intelektinės nuosavybės ekspertas Magnus Hakvag. Antradienį taip pat  vyks inovacijų ekskursijos ir turai po inovatyvias įmones.

Rugsėjo 26 d. (trečiadienį) festivalio  dalyviai kviečiami į lietuvių sukurtų inovacijų parodą, kuri vyks PC  „Panorama“. Jos eksponatus bus galima net tik apžiūrėti, bet ir  išbandyti. Tądien vilniečių ir miesto svečių laukia ir interaktyvūs  pranešimai inovacijų bei technologijų, ateities technologijų versle  temomis. Be to, „Litexpo“ parodų rūmuose duris atvers „Life Sciences  Baltics 2018“ konferencija  – vienintelis tarptautinis forumas Baltijos  šalyse, kuriame susitinka biotechnologijų, farmacijos produktų ir  medicinos prietaisų ekspertai iš viso pasaulio. Tą pačią dieną SEB  Inovacijų centre vyks konferencijos „Nordic Business Forum“ tiesioginė  transliacija.

Rugsėjo 27 d. (ketvirtadienį) bus kupina  interaktyvių pranešimų išmanių sprendimų, mokslo ir verslo partnerystės  ir dirbtinio intelekto temomis, o „Totem“ dirbtuvėse mažieji festivalio  dalyviai galės sukonstruoti pirmąjį savo robotuką.

Rugsėjo 28-ąją dieną (penktadienį) apie  darnaus miesto ekosistemą ir naujausias būstų technologijas bus  diskutuojama verslo pusryčiuose „Ateities būstas: išmanieji namai ir  konstrukcijos“. Tą pačią dieną VGTU „LinkMenų fabrike“ vyks tyrėjų  naktis – tai išskirtinis renginys, visoje Europoje kasmet kviečiantis  susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais,  inovacijomis ir išradimais. Tądien vyks ir nemokama „Code Academy Kids“  programavimo pamoka vaikams. O rugsėjo 29-ąją, šeštadienį, vilniečiai ir  miesto svečiai kviečiami į „Inovacijų savaitė 2018“ uždarymo koncertą,  kuriame pasirodys grupė „Baltasis kiras“, atlikėja Monique, netrūks  pramogų ir vaikams, ir suaugusiems.

Kauno mieste rugsėjo 25 d. (antradienį)  „ČIOP ČIOP“ studijoje įvyks mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimui  skirti verslo pusryčiai tema „Iš laboratorijos į virtuvę: maisto  inovacijos verslui“, o rugsėjo 29 d. (šeštadienį) Žalgirio arenoje įvyks  forumas „Kaip lietuviškas prekės ženklas gali tapti pasauliniu“.

Daugiau informacijos apie visą savaitę vyksiančius renginius: www.inovacijusavaite.lt ir Facebook „Inovacijų savaitė“.

„Inovacijų savaitės 2018“ renginius  organizuoja Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA). Visi renginiai  – nemokami.

Šaltinis: MITA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location