Gegužės 24 d.

Inovacijų ekosistemų vystymas: gerosios praktikos

2022-04-12 14:05 Dalintis:

Kovo 18-ąją „Interreg Europe” organizavo nuotolinę verslo kontaktų sesiją, kurios metu buvo nagrinėjamas klausimas – kaip skatinti skirtingų sektorių atstovų bendradarbiavimo projektus?

Taragonos regiono atstovai nusprendė surengti šią susitikimų sesiją, siekdami susipažinti su gerosiomis praktikomis, kaip skatinti inovacijų ekosistemos vystymą regione įtraukiant skirtingus dalyvius. Į susitikimą buvo pakviesti trys projektų vadovai iš visos Europos, kurie turėjo galimybę pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi.

„iBuy” projekto vadovė iš Lietuvos inovacijų centro – Justė Rakštytė-Hoimian – verslo kontaktų sesijoje buvo viena iš pranešėjų, pristačiusių, kaip skirtingų verslo sektorių bendradarbiavimas prisideda prie aktualių problemų sprendimo. Puikus to pavyzdys Lietuvoje – GovTech Lab programa, skirta padėti viešosioms institucijoms nustatyti iššūkius ir įtraukti startuolius bei MVĮ ieškant inovatyvių sprendimų. Nepaisant minėto atvejo, kuris skatina viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimą, Lietuva dar turi kur tobulėti ir pasimokyti iš kitų Europos šalių plečiant inovacijų ekosistemas. 

Taragonos susitikimų serijoje taip pat buvo pristatytos Suomijoje, Tamperės regione vykdomos gerosios praktikos. Šis regionas pasižymi plačiai išvystyta inovacijų ekosistema, kurią sudaro daugybė organizacijų, palaikančių startuolius. Regiono dalyviai pradėjo iniciatyvą, kurios metu kūrė vieningą sistemą, skatinančią startuolius remiančių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą. Daug organizacijų, veikiančių vienoje srityje gali priminti pernelyg painią ekosistemą, tačiau svarbiausia – kiekvienam dalyviui atrasti savo nišą, suprasti kitų institucijų poreikius ir siekti visoms šalims naudingo bendradarbiavimo. Visos organizacijos kartu turi vieną strateginę kryptį ir siekia bendro tikslo tarpusavyje pasidalindamos skirtingais darbais. Kitaip tariant, šios iniciatyvos metu buvo sukurtas strateginis organizacijų tinklas, kuriuo siekiama glaudesnio startuolių ekosistemos narių bendradarbiavimo.

Diskusijų metu buvo padarytos išvados, jog skatinant skirtingų sektorių atstovų bendradarbiavimą svarbu suderinti dalyvių interesus, turint bendrą ateities viziją, taip pat pasitikėti vieni kitais ir įžvelgti savo bei kitos šalies naudą, siekti bendrų tikslų. 

Tarptautinė iniciatyva „iBuy” įgyvendinama pagal „Interreg Europe” programą.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location