Vasario 27 d.

Inovacijos Lietuvos kariuomenei: skelbiamas konkursas dėl elektrinio motociklo ir universalaus jutiklių bloko sukūrimo

2018-11-22 12:30 Dalintis:

Sparčiai tobulėjant  technologijoms Lietuvos kariuomenės naudojama technika tampa nebe tokia  efektyvi, todėl gynybos sektoriuje inovacijos yra būtinos. Rinkoje  siūloma įranga dažnai neatitinka specializuotų poreikių.

Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA) bendradarbiaudama su Krašto apsaugos ministerija bei  Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą dėl mokslinių tyrimų ir  eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų, kurie skirti krašto apsaugos  poreikiams.

„Kviečiu mokslą ir verslą apjungti  pastangas bei pasiūlyti inovatyvius sprendimus Lietuvos kariuomenei.  Matau didelį šalies mokslo potencialą, kuris jau dabar stebina savo  kuriamomis technologijomis – nesenai visuomenei buvo pristatyta šarvinė  liemenė su šildančia tekstile ir terahercinė akis, leidžianti aptikti  sprogmenis. Šiuo metu gynybos sektorius imlus naujovėms tiek Lietuvos,  tiek pasaulio mastu“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Šis konkursas kviečia sukurti 2 inovatyvius sprendimus Lietuvos kariuomenei: elektrinį motociklą ir universalaus jutiklių bloką.

Elektrinis motociklas

Konkurso dalyviai turės pagaminti ir  realiomis sąlygomis išbandyti elektrinio motociklo prototipą. Ši  transporto priemonė turi atitikti specifinius reikalavimus. Ji turėtų  būti didelio pravažumo ir sunkiai aptinkama įvairiais termoviziniais  prietaisais, kad skleistų mažą garsą, sugebėtų įveikti pakankamai didelį  atstumą, būtų galingesnė už elektrinį dviratį ir atitiktų lengvųjų  elektrinių motociklų kategoriją. Tokių charakteristikų transporto  priemonės padėtų sumažinti užduočių įvykdymo laiką, atsirastų galimybė  jas greitai transportuoti tiek antžeminėmis transporto priemonėmis, tiek  oro transportu, o užduotis atliekantys kariai jaustų mažesnį nuovargį.

Tokiam projektui įgyvendinti planuojama skirti iki 185 tūkst. eurų.

Universalus jutiklių blokas

Konkurso dalyviai turės pagaminti ir  realiomis sąlygomis išbandyti universalaus jutiklių bloko prototipą,  kuris leistų tiksliai nustatyti judančio ir tam tikrus parametrus  atitinkančio objekto vietą. Tokie duomenys galėtų būti panaudoti  aplinkotyros ir vietovės stebėjimo tikslams, apsaugai, transporto  priemonių bei kitų objektų judėjimo srautams vertinti ir jų  trajektorijoms nustatyti. Šiuo metu žinomos šiuolaikinės techninės  priemonės, nustatančios judančios technikos buvimo vietą, neturi  galimybės reaguoti į objektą, judantį tiksliai virš jutiklio, nes  prietaisai reaguoja į 1 - 1,5 m. atstumu nuo jų judančią techniką. Be  to, nėra žinoma ir apie universalų prietaisą, kuris galėtų veikti grunte  (vandenyje ar sniege), fiksuodamas tiesiai virš jo judančius objektus,  arba fiksuoti greta judančius tam tikrų parametrų objektus, kurie kerta  tam tikrą sąlyginę „jutiklių stebėjimo liniją“.

Šiam projektui vystyti planuojama skirti iki 100 tūkst. eurų.

Konkurso etapai

Konkurse kviečiamos dalyvauti mokslo ir studijų institucijos bei įmonės. Numatoma, kad projektų trukmė – iki 17 mėnesių.

Konkursą sudaro du etapai. Pirmajame  etape prašoma pateikti projekto koncepciją ir jo veikimą pademonstruoti  laboratorinėje arba realioje aplinkoje. Antrajame etape numatoma  tobulinti prototipą pagal poreikius ir veikimą pademonstruoti lauko  sąlygomis naudojant realią techniką.

MITA paraiškas konkursui priima per  elektroninių mokslo vartų portale veikiančią Mokslinių tyrimų ir  eksperimentinės plėtros sistemą MTEPIS (www.e-mokslovartai.lt) nuo š. m. lapkričio 20 d. iki gruodžio 17 d.

Konkurso sąlygų pristatymas vyks š. m. lapkričio 29 d. 13 val. MITA, Goštauto g. 12, 1 salė, Vilnius.

Kontaktai pasiteirauti: MITA MTEPI  programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistė Eglė  Elena Šataitė, tel. (8 5) 2644705, el. p. egle.elena.sataite@mita.lt

Konkurso dokumentai

Kvietimas teikti paraiškas dėl elektrinio motociklo.

Kvietimas teikti paraiškas dėl universalaus jutiklių bloko.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agnentūra.

 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location