Vasario 01 d.

Inovacijo per pirkimus – irgi inovacijos

2018-11-26 14:45 Dalintis:

Neapsigaukite. Apelsinai ir šypsenos yra tik fasadas po intensyvios  darbo dienos Lamijoje, kur Lietuvos, Latvijos, Graikijos, Rumunijos,  Suomijos, Ispanijos ir Portugalijos ekspertai dalijosi sumanios  specializacijos strategijų išskirtinumais ir kaip jos (ne)veikia  inovatyvius viešuosius pirkimus.

Lietuva yra tarp nedaugelio valstybių,  kur sumanios specializacijos strategija yra susieta su inovatyviais  viešaisiais pirkimais identifikuojant  specifines priemones, kurios turėtų paskatinti dažnesnį šios pirkimų  rūšies taikymą. Nepaisant to, labai naudinga išklausyti, kokia praktika  yra kitose šalyse, ir įvertinti, ar jas reikėtų (galima) būtų taikyti ir  Lietuvoje.  

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui iBuy, kurio tikslas – paskatinti viešojo sektoriaus  įsitraukimą į inovacijų kūrimą, diegimą ir taikymą įgalinant viešojo  sektoriaus institucijas aktyviau taikyti inovatyvių viešųjų pirkimų būdą  tam panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas ir tokiu būdu  tapti inovacijų varikliu šalyje. Konsorciumas sudarytas įgyvendinant InterregEurope programos projektą, finansuojamą ERPF lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location