Balandžio 20 d.

„Inostartas“ – turintiems idėjų ir ieškantiems investicijų

2019-07-12 07:55 Dalintis:

ES investicijų priemonė „Inostartas“, skirta jaunoms inovatyvioms įmonėms, startavo tik pernai, tačiau jau dabar populiarumu beveik nenusileidžia investicinių priemonių senbuvėms. Pagal šią priemonę Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau gavo 104 paraiškas.

„Tai puikus įrankis jauniems ir perspektyviems startuoliams pradėtą vystyti ar ilgai brandintą idėją paversti realiu produktu ar paslauga. Ši priemonė skatina jaunų įmonių savarankiškumą atliekant mokslinių tyrimų veiklas, padeda įdarbinti mokslininkus“, – sako Mantas Biekša, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas.

Be to, „Inostarto” priemonė skatina inovacijų kūrimą ne tik Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Šiuo metu yra paskelbti 2 kvietimai: inovatoriams, veiklą vykdantiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose bei inovatoriams, vystantiems inovatyvias idėjas visuose kituose Lietuvos miestuose ir rajonuose.

„Inovacijų ekosistema regionuose yra mažiau išplėtota nei didžiuosiuose miestuose. Viena vertus, tai reiškia, kad regionai turi potencialą, juose vis dar apstu vietos pažangai, augimui. Regionai ištroškę naujų idėjų, produktų ir paslaugų. Mažesnė ekosistema leidžia sukurti glaudesnius tarpusavio ryšius, net mažiausias ekosistemos narys gali tapti itin reikšmingas, matomas ir kurti didelę vertę. Todėl „prasimušti“ regionuose galbūt kiek paprasčiau“, – tvirtina iniciatyvos „Industry 4 Panevėžys“ atstovė Monika Miniotaitė.

Taigi „Inostarto“ priemonės nauda įvairialypė: verslui reikalingos investicijos, greitesnis idėjų  realizavimas ir prototipų vystymas, mokslininkų pagalba vystant naujus  sprendimus, didesnės galimybės kurti inovacijas regionuose.

Trumpai, ką reiktų žinoti apie „Inostarto“ priemonę verslo atstovams ir verslo kūrimu suinteresuotai visuomenei – MITA sukurtame infografike.

Infografikas paruoštas projektui „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location