Balandžio 20 d.

Įmonių akceleravimas: dar du nauji rizikos kapitalo fondai investuos į jaunas įmones

2019-03-04 10:22 Dalintis:

Įsteigti dar du nauji rizikos kapitalo fondai: „70 Ventures  Accel“ ir „70 Ventures Seed“, kurie padės jaunoms, ambicingoms ir į verslą verslui orientuotoms įmonėms pradėti auginti pajamas ir vystyti verslą itin ankstyvojoje jų stadijoje.

Priešankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas „70 Ventures  Accel“ apmokys, suteiks besikuriančioms įmonėms verslo plėtojimo žinių  ir vėliau į jas investuos, o ankstyvosios stadijos fondas „70 Ventures Seed“ finansuos jaunas įmones vėlesniuose jų vystymosi etapuose. Abu rizikos kapitalo fondus valdys „70 Ventures“ komanda, kurią UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) atrinko kaip akceleravimo fondų valdytoją dar 2018 m. rudenį.

„Akceleravimo fondai buvo viena svarbiausių trūkstamų startuolių ekosistemos dėlionės dalių. Lietuvoje veikiantys rizikos kapitalo fondai dažniausia investuoja į jau ūgtelėjusius startuolius, o idėjos stadijoje esančioms besikuriančioms įmonėms prisitraukti lėšų būdavo sudėtinga. Akceleravimo fondai ir jų atnešamos žinios šią problemą turėtų išspręsti ir padėti į ekosistemą įsilieti jaunoms, inovatyvioms įmonėms“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Šie du naujai įsteigti akceleravimo fondai įgyvendins Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Akceleravimo fondas“.

Priešankstyvosios stadijos fondą „70 Ventures Accel“ sudaro 4,8 mln. eurų viešojo sektoriaus lėšų. Fondas įgyvendins akceleravimo programas Lietuvoje besikuriančioms įmonėms, taip pat investuos į akceleruojamas įmones.

Planuojamas ankstyvosios stadijos fondo „70 Ventures Seed“ dydis 3 mln. eurų, iš kurių 2,02 mln. eurų sudaro viešojo sektoriaus lėšos, o likusi dalis – „70 Ventures“ komandos ir privačių investuotojų lėšos.

„70 Ventures“ komanda investuos keliais etapais į aukštą plėtros potencialą turinčias verslas verslui (B2B) įmones. Pirmuoju etapu planuojama investuoti 20 tūkst. eurų į 70 startuolių, kuriems bus padedama identifikuoti pirmuosius klientus. Antruoju etapu planuojama investuoti  40–80 tūkst. eurų į 20 sparčiausią augimą pademonstravusių akceleratoriaus rezidentų, su tikslu plėsti pardavimų komandą bei užtikrinti produkto stabilumą. Trečiuoju etapu iš „70 Ventures Seed“ fondo planuojama investuoti 100-300 tūkst. eurų į 7-10 įmonių, kurios savo portfelyje generuoja daugiau nei 20 tūkst. eurų atsinaujinančių mėnesinių pajamų.

Pirmuosius startuolius planuojama akceleruoti jau balandžio mėn. bei oficialus fondo paleidimo renginys planuojamas balandžio viduryje, kuriuo metu bus paskelbti pirmųjų į akceleratorių patekusių startuolių sąrašas.

„Per savo daugiau nei 5 metų verslo angelo karjerą nesutikau nei vieno startuolio, kuris sustabdytų savo veiklą dėl to, kad komandai nepavyktų suprogramuoti ar sukurti tai, ką ji jau pardavė. Tačiau dauguma startuolių užsidaro, nes pirmiausia programuoja, o tik po to  bando parduoti, tai, ko galiausiai niekam nereikia. Kartu su „70  Ventures“ komanda norime pakeisti šią situaciją ir padėti įmonėms orientuotis į kliento poreikius bei pardavimus užsienio rinkose“ – sako  „70 Ventures“ fondų vykdantysis partneris Per Moeller.

Apie „70 Ventures“

„70 Ventures“ komandą sudaro trys nariai: Per Moeller, Jean-Baptiste Daguene ir Gytenis Galkis.

Per Moeller Lietuvoje dirba nuo 1992 m., ėjo vadovaujamo pobūdžio pareigas audito ir konsultacijų bendrovių „Arthur  Andersen“ ir „Ernst & Young“ Lietuvos bei Danijos padaliniuose, taip pat pastaraisiais metais ėjo UAB „Altechna“ generalinio direktoriaus  pareigas.

Jean-Baptiste Daguene prisidėjo prie Danijos startuolio „Trustpilot“ sėkmės, atvesdamas daugiau nei 600 klientų per 2 metus. Į Lietuvą Jean-Baptiste atvyko 2014 metais ir daugiau nei 40 verslininkų padėjo užauginti pardavimus (sėkmingiausiais atvejais pardavimai kas metus augdavo daugiau nei po 1000%).

Gytenis Galkis per pastaruosius ketverius metus kartu dirbo su Per Moeller, įkūrė UAB „Pulsetip“, kuri iškovojo galimybę atstovauti Lietuvai Jungtinių Tautų (JT) globojamame pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2018“ bei tapo viena iš nugalėtojų verslo ir komercijos kategorijoje. Be to, Gytenis Galkis 2018 m. pradžioje inicijavo Lietuvos verslo angelus vienijančio tinklo „LitBAN“ įkūrimą  bei kartu su valdyba į tinklą pritraukė 65 investuotojus.

Apie rizikos kapitalo priemonę „Akceleravimo fondas“

„Akceleravimo fondas“ yra įgyvendinamas per fondų fondą „Verslo  finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje. Iš viso šiuo metu pagal priemonę „Akceleravimo fondas“ veikia 2 akceleravimo fondai ir 2 ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondai.

„Invega“ įgyvendina ir administruoja įvairias finansines priemones, skirtas verslo finansavimui skatinti, kurios finansuojamos iš ES fondų, nacionalinio biudžeto arba iš jau kartą panaudotų ir į nacionalinius ar kitus fondus grįžusių lėšų.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location