Vasario 08 d.

Įmonėms siūlo nemokamai pasinaudoti superkompiuterijos pajėgumais

2020-12-11 12:00 Dalintis:

Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriais iš 7 šalių įgyvendina projektą – BalticLSC (Baltic large-scale computing), kurio tikslas – sukurti superkompiuterijos paslaugų sistemą, veikiančią platformos pagrindu, kur įmonės, pavieniai tyrėjai, startuoliai galėtų naudotis keliais į tinklą sujungtais superkompiuteriais duomenimis apdoroti, o superkompiuterijos pajėgumų perteklių turinčios įstaigos, prisijungusios prie minėto tinklo, galėtų leisti potencialiems vartotojams naudotis jų turimais, bet nenaudojamais pajėgumais. Planuojama, kad sistemoje vartotojai taip pat galės naudotis keliais sukurtais duomenų apdorojimo algoritmais, o  ateityje, prie sistemos galėtų jungtis ir įvairūs programuotojai, kurie už minimalų atlygį kurtų vartotojams duomenims apdoroti reikalingus algoritmus.

Apie tai, kai veiks ši platforma, galite daugiau sužinoti čia.

Šiuo metu sistema vis dar yra tobulinama. Jau yra nupirkti 5 superkompiuteriai , kurie netrukus bus sujungti į vieną tinklą. Atitinkamai tuo pat metu yra kuriama programinė įranga ir vartotojų sąsaja būsimai platformai.

Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriais ieško mažų ir vidutinių įmonių, kurioms aktualu didelio masto duomenų apdorojimas, kurios norėtų tuo užsiimti, bet dėl kažkokių priežasčių (finansai, žmogiškieji resursai ir pan.) to nedaro. BalticLSC partneriai joms norėtų pasiūlyti išbandyti kuriamą sistemos prototipą ir nemokamai apdoroti norimus duomenis naudojant būtent pagal tos įmonės poreikius sukurtą algoritmą. Kitaip tariant, mainais už prototipo testavimąBalticLSC siūlo nemokamą duomenų apdorojimą, konsultacijas ir paaiškinimus viso proceso metu ir atitinkamai įmonės poreikius atitinkančio algoritmo duomenims apdoroti sukūrimą.

Siekiant maksimalių rezultatų, labai svarbu, kad įmonė turėtų sukaupusi ir atrūšiavusi duomenis ir apskritai suprastų, kokio rezultato su tais duomenimisnorėtų. BalticLSC projekto koordinatorius (Varšuvos technologijų universitetas) yra sukūręs specialią apklausą įmonėms (anglų kalba), kad įvertintų jų poreikį ir pasirengimą naudotis prototipo siūlomomis galimybėmis. Realiai būtent Varšuvos technologijų universiteto kolegos toliau bendraus su įmone, suteiks jai visą reikalingą informaciją, paaiškins naudojimosi sistema žingsnius ir ypatumus, kurs įmonei reikalingą duomenų apdorojimo algoritmą ir pan.

Susidomėjote? Kviečiame pasinaudoti pasiūlymu nemokamai išbandyti BalticLSC sistemos prototipą. Prašome susisiekti su Lietuvos inovacijų centro projektų vadove Lietuvoje Vilma Vilutyte, v.vilutyte@lic.lt, +370 605 67531.

Tarptautinis konsorciumas BalticLSC, kuriam priklauso Lietuvos inovacijų centras, savo veiklą vykdo pagal Interreg Baltijos jūros regiono programą, kofinansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location