Birželio 23 d.

Įmonėms ir viešosioms institucijoms bus paprasčiau įgyvendinti Klimato kaitos programos priemones

2021-05-06 13:15 Dalintis:

Siekiant efektyviau ir greičiau panaudoti Klimato kaitos programos lėšas, siūloma supaprastinti jų administravimą. Numatyti KKP lėšų naudojimo tvarkos pakeitimai paspartins projektų atrankos ir įgyvendinimo procedūras, palengvins kai kurias sankcijas, panaikins perteklines prievoles ir leis išvengti funkcijų dubliavimosi. 

Šie pokyčiai svarbūs įgyvendinantiems KKP finansuojamas priemones juridiniams asmenims (įmonėms, viešiesiems subjektams) ir jas administruojančioms Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) ir Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA). 

Vienas iš siūlomų pokyčių – šioms agentūroms perduoti funkciją priimti sprendimą, ar skirti finansavimą. Iki šiol pagal gautas paraiškų vertintojų išvadas tokį  sprendimą priimdavo aplinkos ministras. Jeigu atranka vykdavo skelbiant konkursą, rekomendacijas teikdavo ir projektų atrankos komitetas. Jo darbą taip pat siūloma perduoti APVA ir BETA. 

Be to,  siūloma atsisakyti nuostatos, kad  pareiškėjai turi teikti jų finansinį indėlį pagrindžiančius dokumentus, taip pat finansinio išlaidų audito ataskaitas, pasibaigus vidutinės ar didelės apimties projektui, nes projektus administruojančios agentūros tikrina išlaidų tinkamumo ir apmokėjimo faktą. 

Numatoma palikti tik vieną sutarties pakeitimą projekto pabaigoje, atsisakyti atskiros paraiškų vertinimo procedūros mažos apimties projektams, supaprastinti projektų pagrindinio ir rezervinio sąrašo sudarymo procedūras taikant tęstinį atrankos būdą. 

Atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas, siūloma tikslinti ūkinės komercinės veiklos sąvoką ir ją pakeisti ekonominės veiklos sąvoka. 

Siūloma tikslinti ir sankcijų taikymo, kai pareiškėjas nevykdo įsipareigojimų pagal Klimato kaitos programos taisykles, nuostatas. Vietoje draudimo dalyvauti programoje dvejus metus, jeigu buvo atsisakyta paramos ar pažeistos taisyklės, numatoma taikyti lengvesnes sankcijas – neteikti paramos, kol nėra sugrąžintos lėšos, jeigu buvo nustatytas pažeidimas. 

Šie ir kiti  pakeitimai numatyti  patikslinto Klimato kaitos programos lėšų naudojimo tvarkos aprašo projekte. Aplinkos ministerija kviečia su juo susipažinti ir teikti pastabas bei pasiūlymus  skubos tvarka iki gegužės 10 d., el. paštu lina.ceicyte@am.lt.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location