Liepos 23 d.

Ieškote pagalbos, kaip padidinti energijos vartojimo efektyvumą?

2024-02-08 14:43 Dalintis:

EENergy paskelbė pirmąjį atvirą kvietimą, kuriame kviečiamos dalyvauti MVĮ, siekiančios gauti paramą energijos vartojimo efektyvumo didinimui. Kiekviena įmonė gali kreiptis dėl ne didesnės kaip 10 000 EUR dotacijos su 100 proc. finansavimu. EENergy dotacijų tikslas – sumažinti kiekvienos dalyvaujančiosios MVĮ suvartojamos energijos kiekį bent 5 %.

Keletas bendrųjų reikalavimų pareiškėjams:

  • Bendradarbiavimas su vietiniu Enterprise Europe Network (EEN) tvarumo ekspertu ir veiksmų plano parengimas yra būtina sąlyga dalyvaujant šiame kvietime, todėl prieš teikiant paraišką įmonė turėtų susisiekti su vietiniu EEN atstovu, šiuo atveju – Lietuvos inovacijų centro projektų vadovu Marijumi Muraliu (+370 684 89643; m.muralis@lic.lt);
  • Sėkmės atveju gautų lėšų panaudojimas turi priklausyti vienai iš trijų kategorijų: investicijos, konsultacijos, mokymasis ir įgūdžių ugdymas.

Neatsižvelgiant į atrankos rezultatus, visos paraiškas pateikusios MVĮ sulauks individualios palyginamojo vertinimo ataskaitos ir gaus tolimesnes EEN eksperto konsultacijas. Nesėkmingai paraišką pateikusios įmonės turės galimybę gauti paramą ieškant alternatyvių būdų užsibrėžtiems energetiniams tikslams pasiekti. Planuojama, kad šio kvietimo sėkmės rodiklis bus apie 50 %, t. y. didesnis nei daugelyje alternatyvių finansavimo programų.

Visus kontaktinius asmenis, išsamią informaciją apie kvietimą bei paraiškos teikimo formą rasite EENergy internetinėje svetainėje: https://eenergy-project.eu/ 

Per dvejus metus EENergy paskirstys iš viso 9 mln. eurų, iš kurių daugiau kaip 900 dotacijų bus skirta MVĮ visoje Europoje, kad jos galėtų vykdyti veiklą, pirkti ar integruoti produktus, siekiant efektyviai sumažinti energijos vartojimą. Tarptautinė iniciatyva EENergy įgyvendinama bendradarbiaujant su Enterprise Europe Network tvarumo tarnybomis pagal ES Bendrosios rinkos programą (angl. Single Market Programme). Lietuvoje iniciatyvą įgyvendina Lietuvos inovacijų centras.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location