Liepos 29 d.

Idėjų savaitgalis 2018

2018-12-03 14:45 Dalintis:

Lapkritį Panevėžio mokslo ir technologijų parke  įvyko kasmetinis išradėjų renginys „Idėjų savaitgalis 2018“, iš dalies  finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės. Šįsyk renginyje dalyvavo daugiau nei 60 dalyvių, o jo metu įgyvendinta net 10 idėjų. 

Šių metų Idėjų savaitgalis išsiskyrė keliomis naujovėmis – surengtas išankstinis  dalyvių susitikimas, kuris leido sukonkretinti turimas idėjas ir  numatyti iškilsiančias problemas, renginio metu buvo pristatomas  edukacinis robotas Fable, kurį išbandyti ir programuoti galėjo  kiekvienas dalyvis, prie technologinių idėjų prisijungė ir meno  atstovai, ir viena svarbiausių dalių renginyje – savaitgalio metu vyko  Arduino mikrovaldiklių programavimo dirbtuvės, sulaukusios labai didelio  susidomėjimo. Prie didelio stalo susėdo beveik 20 dalyvių, kurie išmoko  mikrovaldiklių programavimo pagrindus, o vėliau juos bandė pritaikyti  kurdami išmaniąją pašto dėžutę. 

Darbus tęsus per naktį, dalyviai  sekmadienio popietę pristatė savo rezultatus:

1. „Inovatyvus menas“. Šešių menininkų komanda per 32 valandas nutapė 5 paveikslus. Vienas jų buvo skirtas visiems dalyviams, kurie galėjo pertraukėlių metu ateiti ir padaryti kelis potėpius drobėje.
2. „Vaikiškas 3D spausdintuvas“. Idėjos autorius naudodamas turimą 3D spausdintuvą, gamino dalis mažąjam. Projekto užbaigti iki pat galo nespėta, tačiau didžioji dalis darbų buvo atlikta.
3. „Užrakinimo sistema“. Pagamintos spynos ir sukurta programa, kuri suteiks galimybę stebėti asmenų, kurie naudojasi konferencijų salėmis, praleistą laiką jose. Šios sistemos paskirtis palengvinti administracinį  darbą.
4. „Išmanioji pašto dėžutė“. Ją sukūrė mikrovadiklių dirbtuvių dalyviai. Pagamintos net dvi išmaniosios pašto dėžutės. Viena jų apie gautą korespondenciją informuoja telefonu, kita – elektroniniu paštu.
5. „Inovatyvus menininkas“. Šį projektą darė vienas iš jauniausių renginio dalyvių. Niekieno nepadedamas jis gamino robotuką, kuris gali  paišyti ant balto popieriaus lapo. Demonstracija pavyko, tačiau pasak dalyvio dar laukia daug tobulinimo darbų.
6. „Išmanusis tualeto dangtis“. Kauno technologijos unoversiteto Technologijų mokymo centro jaunuoliai kūrė tualeto dangtį, kuris pats atsidaro, užsidaro ir automatiškai nuleidžia vandenį.
7. „Fejerverkų paleidimo sistema“. KTU TMC dalyviai taip pat sukūrė sistemą, kuri leidžia naudojant telefoną skirtingu laiko intervalu paleisti kiekvieną fejerverką.
8. „Universalios staklės“. Šis projektas vienintelis, kuris daromas jau ne pirmą Idėjų savaitgalį. Šio savaitgalio metu konstruktoriui pavyko staklėms pridėti medienos frezavimo funkciją. Buvo pagaminta medinė dėžutė. Idėjos autorius patenkintas savo rezultatu ir ketina toliau  tobulinti stakles.
9. „Arduino telefonas“. Vaikinai iš Ukmergės konstravo naują telefoną panaudodami Arduino mikrovaldiklį, 3D spausdintuvo pagalba pagamino telefono korpusą, viską suprogramavo ir telefonu buvo galima skambinti ir rašyti sms žinutes.
10. „Crazy Cartˮ – KTU transporto inžinerijos studentai siekė sukurti elektrinį kartingą. Deja dalyviai susidurė su keleta problemų, tad pajudėti iš vietos jiems nepavyko.

Organizatoriai džiaugiasi, kad kasmet į renginį atvyksta vis daugiau  dalyvių iš kitų miestų, kurie įsitraukia į kūrybinį procesą, idėjos tobulėja ir tampa labiau pritaikomos kasdienybėje, o taip pat stiprėja bendruomeniškumo jausmas.

Šaltinis: Panevėžio mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location