Balandžio 16 d.

Į biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“ rizikos kapitalo fondas „Practica Capital“ investavo 1 mln. eurų

2021-01-28 09:15 Dalintis:

Lietuvos biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ baigė pirminį investicijų pritraukimo etapą, kurio metu iš viso pritraukta 1 mln. eurų. Pagrindinis investuotojas – Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Kartu su juo šiame investicijų etape dalyvavo ir verslo angelai.

Lietuvoje įkurta ir veikianti biotechnologijų įmonė „Droplet Genomics“ komercializuoja lašelių mikroskysčių technologiją. Dėl itin aukšto analizės našumo ir skiriamos gebos ši technologija įgalina mokslininkus atlikti pavienių ląstelių ir molekulių tyrimus, kurie leidžia detaliau pažinti sudėtingas biologines sistemas bei atveria naujų atradimų galimybes tiriant žmogaus ligų mechanizmus. Startuolis kuria mokslinių tyrimų prietaisus, reagentus bei programinę įrangą, siekiant rinkai pasiūlyti inovatyvius ir lengvai pritaikomus sprendimus, įgalinančius tyrėjus efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus.

„Stebint mokslo pasiekimus pasaulyje galima aiškiai pamatyti tendenciją, kaip mikroskysčių technologijos skverbiasi į vis platesnes tyrimų sferas. Šios technologijos padeda kurti žmogaus ląstelių ir ligų žemėlapį, tirti imuninių ląstelių atsaką į COVID-19 infekciją, ieškoti terapinių antikūnų prieš įvairias ligas. Ir tai tik maža dalis pavyzdžių. Tokį platų taikymą lemia tai, kad mikroskysčių technologijų pagrindu tapo įmanoma atlikti sudėtingus biomedicininius testus ar biologines ir biochemines reakcijas, greičiau, pigiau ir su padidintu jautrumu, nei tradiciniai metodai. Todėl akivaizdu, kad ateityje mikroskysčių technologijų pagrindu sukurtų produktų svarba ir taikymas įvairiose sferose tik didės“, – teigia startuolio bendrakūrėjas prof. dr. Linas Mažutis.

Ši investicija suteikia startuoliui galimybes praplėsti intelektinės nuosavybės portfelį bei paspartinti naujų produktų komercializavimą. „Droplet Genomics“ aktyviai dirba prie naujų produktų kūrimo ir planuoja 2021 metų pirmą ketvirtį rinkai pasiūlyti integruotą platformą aukšto našumo analizės tyrimams. Ji papildys įmonės jau siūlomą lengvo naudojimo inovatyvią lašelių mikroskysčių tyrimų platformą. Įmonės pagrindiniai klientai yra Šiaurės Amerikos ir Europos universitetai, mokslo tyrimų institutai, biotechnologijų pramonės įmonės. 

Pasak „Droplet Genomics“ vadovo ir bendrakūrėjo dr. Juozo Nainio, pagrindinės priežastys, lėmusios sprendimą bendradarbiauti su „Practica Capital“ – fondo ilgametė patirtis investuojant į ankstyvos stadijos startuolius bei rezultatai pasiekti su kitomis įmonėmis.„Džiaugiamės šia nauja partneryste su „Practica Capital“ komanda, kurios įžvalgos ir žinios, ypač verslo vystymo srityje, per labai trumpą laiką jau padėjo „Droplet Genomics“ paspartinti kryptingą augimą“, – sakė J. Nainys.

Iki šio investicijų etapo „Droplet Genomics“ pradėjo vystyti naują technologinę platformą naudojantis ES paramos programa „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“. Startuoliui suteikta 640 tūkst. EUR parama. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti miniatiūrizuotą fluorescuojančių ląstelių genetinio kodavimo sistemą.

„Komandos ilgalaikė vizija yra itin ambicinga, siekianti įgalinti personalizuotą mediciną. Tai yra pasaulinio lygio uždaviniai. Žinome, kad „Droplet Genomics“ reikės daugiau laiko pasiekti užsibrėžtus tikslus, todėl mūsų uždavinys – ne tik išlikti kantriems, bet ir padėti darant pirmuosius žingsnius: pritraukiant papildomas kompetencijas jau dabar pradėti dirbti su regioniniais ir pasauliniais rizikos kapitalo partneriais, siekiant užtikrinti savalaikį ir pakankamą finansavimą tolimesniuose įmonės vystymosi etapuose. Labai vertiname Juozo, Lino ir visos komandos pasitikėjimą mumis ir pasiektą partnerystę“, – teigė „Practica Capital“ partneris Donatas Keras.

„Droplet Genomics“ komanda – pavyzdys, kaip po studijų užsienyje sugrįžę ir atkakliai dirbantys talentai gali praturtinti Lietuvos gyvybės mokslų industriją. Tikime jūsų sėkme ir džiaugiamės vertingu bendradarbiavimu projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ iniciatyvose“, – sveikindamas pirminį investicijų pritraukimo etapą baigusį gyvybės mokslų industrijos startuolį sakė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys.

Apie „Droplet Genomics“

2016 m. įsteigtas „Droplet Genomics“ yra startuolis, komercializuojantis lašelių mikroskysčių technologjją. Startuolis kuria technologinius sprendimus skirtus aukšto našumo biologinių mėginių analizei. „Droplet Genomics“ sukurtos inovacijos leidžia efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus. Ateityje startuolis siekia kuriamas technologijas pritaikyti personalizuotos medicinos taikymams kompleksinių ligų diagnostikai. 

Apie „Practica Capital“

2011 metais įsteigta „Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, kurios pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo tris rizikos kapitalo fondus, kurių bendras dydis viršija 50 mln. EUR, iš kurių vėlesnysis „Practica Venture Capital II“ fondas įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas I“, finansuojamą iš „Invega“ valdomo Europos regioninės plėtros fondo (ERPF). Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau nei 55 investicijas, tarp kurių tokios ryškiausios Lietuvos startuolių ekosistemos įmonės kaip „TransferGo“, „Trafi“, „CGtrader“, „Nanoavionics“, „Interactio“, „Ziticity“, „PVcase“ ir kitos.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location