Balandžio 20 d.

Hakatonas „Industry 4.0“: revoliucingi sprendimai uostui ir verslui

2018-11-29 16:55 Dalintis:

Technologijų entuziastai varžėsi  Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP) vykusiame hakatone  „Industry 4.0“. Per 48 valandas sukurti projektai apėmė uoste  pritaikomus sprendimus ir vizijas, susijusius su krovos procesais,  aplinkosauga, buvo pristatyta krantinių būklės diagnostikai skirto  povandeninio drono idėja, startuolio potencialo nestokojanti prekybos  energija platformos koncepcija, kuri galimai sukeltų revoliuciją SGD  sektoriuje.
 

Renginį inicijavęs Lietuvos SGD  klasteris bei technologinio-kūrybinio maratono idėją palaikę partneriai  siekė paskatinti jaunimo ir patirties jau sukaupusių specialistų  dalijimąsi žiniomis, atverti šiandienos verslą labai dominantį  inovatyvių idėjų potencialą.
 

Hakatono dalyviai penktadienį „apšilo“  klausydamiesi pranešimų, formuodami komandas ir identifikuodami  iššūkius. Technologijų entuziastams ir juos subūrusiems tikslams daug  savo laiko dedikavo mentoriai iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto  direkcijos,  Klaipėdos universiteto,  KMTP,  AB „Klaipėdos nafta”, UAB  „Atea", UAB „Schneider Electric Lietuva”.
 

Organizatoriai sudarė sąlygas komandoms  dirbti nežvilgčiojant į laikrodį ir susitelkti tik į galutinį rezultatą:  šviesos renginio erdvėse negeso iki pat išnaktų, dalyviai snaudulį  vaikė kava arba trumpas miego valandas gaudė tiesiog šalia savo  konstruojamų prototipų.
 

Įsteigtus 3 tūkst. eurų vertės prizus  sekmadienį išsidalijo trys stipriausiai pasirodžiusios komandos:  „LitChain“, kurią sudarė KMTP bendruomenės nariai – UAB „Omega  Technology“ ir Klaipėdos universiteto studentų pajėgos, komanda  „Kablys“, kurioje dirbo robotikos ir mechatronikos laboratorijos „Tavo  robotas“ entuziastai, Klaipėdos Vėtrungės gimnazijos bei Klaipėdos  valstybinės kolegijos atstovai, bei komanda „Fantastic 5“, kurią į  pergalę vedė tarptautinės Klaipėdos universiteto jaunimo pajėgos –  Lietuvos, Indijos, Ukrainos ir Turkijos atstovai.
 

Komandų vertinimo kriterijai apėmė  originalumą ir kūrybiškumą, kompleksiškumą ir integralumą, įgyvendinimo  potencialą bei kitus aspektus.
 

„LitChain“ narių pristatytas blockchain  technologija paremtas sprendimas išmaniajam SGD konteineriui ir  atveriamos galimybės dujų prekybos sandoriams vykti automatiškai  nestokojo komisijos narių susidomėjimo ir įžvalgų apie toli siekiančias  tokio startuolio perspektyvas.
 

Efektyviam krovinių srautų organizavimui  uoste skirtos infrastruktūros sprendimą pristačiusi „Kablio“ komanda su  savo idėja publiką supažindino itin iliustratyviai: komanda sukūrė ir  vietoje 3D spausdintuvu atspausdino krovos įrenginio bei jį papildančios  autonominės mašinos modelį. Studentų Komanda „Fantastic 5“ įvertinimą  pelnė už aplinkosaugos reikalavimams užtikrinti skirtą monitoringo  sprendimą pasitelkiant sensorių sistemą ir dronus bei pademonstravo,  kaip tokia inovacija galėtų funkcionuoti uoste. 


Daug naujos patirties hakatone įgiję jauniausieji jo dalyviai –  moksleiviai iš Gargždų Vaivorykštės, Klaipėdos Vydūno, Baltijos,  Ąžuolyno gimnazijų – namo išsivežė specialius Klaipėdos valstybinio jūrų  uosto direkcijos prizus.

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location